світові новини
Напередодні Німеччина та США заявили про надання Києву сучасних танків власного виробництва – Leopard 2 та M1 Abrams відповідно
…
Вікторія Нуланд зазначила, що цього тижня у Києві перебувають аудитори США разом із консультантами Світового банку та Deloitte
…
«OCA вірить у об’єднуючу силу спорту та що всі спортсмени, незалежно від їхньої національності чи паспорту, повинні мати можливість брати участь у змаганнях»
…
Сьогодні Мінфін США для зниження спроможності Росії вести війну проти України запроваджує санкції проти шести осіб та 12 організацій
…
Діяльність об’єднань, визнаних екстремістськими, автоматично є забороненою
…
Як йдеться в заяві, Артур Е. привіз до Росії інформацію, отриману співробітником Служби зовнішньої розвідки Німеччини
…
Наразі невідомо, про яку кількість танків може йтися
…
Рішення ухвалене після аналогічного кроку з боку Twitter
…
Джо Байден повідомив, що США також нададуть необхідні запчастини
…
Закон набирає чинності з 1 березня
…
Кількість могил на кладовищі в станиці Бакинській Краснодарського краю РФ, що належить «ПВК Вагнера», збільшилася усемеро за останні два місяці, повідомляє видання The New York Times.
За даними з супутникових знімків від 24 січня, журналісти встановили, що на цвинтарі налічується 170 могил. Тоді як на знімках, датованих 24 листопада минулого року, їх було у сім разів менше.
Крім могил, журналісти The New York Times нарахували на одному з відео із керівником «вагнерівців» Євгеном Пригожиним біля каплиці поблизу бази 21-у стіну-колумбарій із 42-ма нішами в кожній.
«Що дає підстави припустити, що сотні загиблих бійців «Вагнера» або поховані там, або щонайменше там увічнена їхня пам’ять. Чи всі вони були вбиті в Україні, чи деінде, незрозуміло, але відео у будь-якому випадку показує масштаб втрат «ПВК Вагнера», – пише газета.
Наприкінці грудня минулого року власник «ПВК Вагнера» Євген Пригожин підтвердив, що нещодавно створений цвинтар у станиці Бакинській Краснодарського краю належить його приватній військовій компанії.
Цвинтар у станиці Бакинській, як і раніше виявлений невеликий колумбарій біля каплиці в Гарячому Ключі (між двома цвинтарями близько 10 км), розташований неподалік бази спецназу ГРУ в Молькині: там, за даними ЗМІ, дислокується центр підготовки найманців «ПВК Вагнера». За повідомленнями, у Гарячому Ключі розташована закрита для сторонніх невелика культова споруда, а навколо неї стоять схожі на колумбарій бокси.
20 січня у британській розвідці заявили, що «майже напевно» зараз «ПВК Вагнера» командує близько 50 тисячами бійців в Україні і стала ключовим компонентом у війні РФ проти України.
Відомо, що «ПВК Вагнера» вербує та відправляє на війну в Україну в’язнів із російських тюрем. Вербуванням займається особисто близький до російського президента власник компанії Євген Пригожин.
«ПВК Вагнера» – російський неофіційний військовий підрозділ, який бере участь у наземних операціях у Сирії, Африці, Латинській Америці та у війні з Україною. Організацію підозрюють у численних воєнних злочинах як в Україні, так і в інших країнах, де вона діє.
…
Тепер Годинник Судного дня показує 23:58:30
…
Планується виробництво 90 тисяч снарядів на місяць
…
Родич Анни (її ім’я змінено) не виходив на зв’язок від минулого тижня. Вона припускає, що мобілізованих, які записали відео, позбавили засобів зв’язку і розподілили по різних частинах
…
Міністерство юстиції США вже розслідує виявлення документів із грифами секретності в будинку президента Джо Байдена в Делавері та його колишньому офісі у Вашингтоні, а також у маєтку колишнього президента Дональда Трампа у Флориді
…
Киргизька влада заблокувала сайти Радіо Азаттик киргизькою та російською мовами наприкінці жовтня
…
Хоча полиці в більшості магазинів залишаються добре укомплектованими, західні продукти, в тому числі ліки, стають дедалі дефіцитнішими та дуже дорогими, що ще більше підвищує ціни
…
Лукашенко знову звинуватив Київ у підготовці «бойовиків та екстремістів»
…
Генеральна прокуратура Росії внесла американський «Фонд Андрія Сахарова» до реєстру небажаних організацій. Фонд займається збереженням спадщини Сахарова та розвитком його ідей мирного співіснування, підтримує антивоєнні та правозахисні ініціативи.
У Росії з Фондом Сахарова афілійовані архів академіка, московський Сахаровський центр, в якому діє музей політичних репресій та проводяться виставки й конференції, а також науковий фонд імені Сахарова, який присуджує стипендії талановитим молодим вченим-фізикам. Тепер вони будуть зобов’язані відмовитись від будь-якого зв’язку з американським фондом або закритися.
Закон про «небажані організації» діє в Росії з 2013 року. До списку організацій, діяльність яких визнана небажаною на території Росії, входить близько 70 іноземних та міжнародних організацій. Їхня діяльність у Росії заборонена, а за участь в них можуть дати до 4 років позбавлення волі, при цьому формулювання, що саме може вважатися участю, в законі є розпливчастим.
…
Денис Мацуєв публічно підтримує військову агресію РФ проти України
…