Daily: 10/17/2020

Вірменія й Азербайджан домовилися про нове перемир’я в боях за Нагірний Карабах

Вірменія й Азербайджан заявили, що домовилися про нове перемир’я, щоб зупинити ескалацію боїв за Нагірний Карабах.

Міністерства закордонних справ обох країн оприлюднили однакові повідомлення про те, що припинення вогню має початися опівночі за місцевим часом (нині це 11-а вечора за Києвом; обидві країни не мають літнього часу).

«Рішення було ухвалене після заяви президентів Франції, Росії і США, які представляють країни-співголови Мінської групи ОБСЄ, 1 жовтня 2020 року, заяви співголів Мінської групи ОБСЄ 5 жовтня і відповідно до Московської заяви 10 жовтня», – мовиться в заявах.

Мінська група Організації з безпеки і співпраці в Європі є дипломатичною ініціативою на чолі з Францією, Росією і США з метою досягти вирішення конфлікту навколо Нагірного Карабаху, що спалахнув іще в радянські часи, 1988 року.

Останній спалах масштабних бойових дій почався 27 вересня, в його перебігу загинули наразі принаймні 600 людей – і військовослужбовців, і цивільних із усіх сторін. Його вважають найгіршим із часу перемир’я 1994 року, яке зупинило тодішню війну.

10 жовтня в регіоні вже оголошували припинення вогню, але воно не було дотримане і невдовзі повністю провалилося.

 

your ad here

У Франції встановили особу молодика, який відрізав голову вчителеві

У Франції встановили особу молодика, який 16 жовтня відрізав голову шкільному вчителеві в передмісті Парижу і невдовзі був убитий поліцією.

Як повідомив прокурор в антитерористичних справах Жан-Франсуа Рікар, це дійсно був 18-річний чеченець за національністю родом зі столиці Росії Москви, як раніше неофіційно повідомляла преса. За тими повідомленнями, він мав статус біженця.

За словами прокурора, після вбивства нападник оприлюднив у твітері фото тіла вбитого і повідомлення, що його вбив саме він.

Жертвою став 47-річний учитель історії і географії Самюель Паті, який раніше цього місяця показав учням на уроці карикатури на мусульманського пророка Магомета під час дискусії в класі про свободу висловлювання.

Як повідомляли французькі засоби інформації, та дискусія викликала скарги батьків деяких учнів – мусульмани вважають, що не тільки зневажливе, а й узагалі будь-яке зображення особи Магомета є блюзнірством.

За повідомленнями, невдовзі після вбивства в містечку Конфланс-Сент-Онорін під Парижем поліція помітила неподалік того місця чоловіка з ножем, який почав вигукувати «Аллах акбар», арабською «Бог великий», що є традиційним гаслом ісламістів під час їхніх нападів. При затриманні поліція застрелила молодика. При ньому було посвідчення особи, але спершу були сумніви, що воно дійсно належить йому.

Раніше 17 жовтня представники поліції повідомляли, що в зв’язку з убивством були затримані дев’ять осіб, серед них дідусь, бабуся і 17-річний брат убивці. Їх уже допитали.

У прокуратурі повідомляли, що розслідують напад як убивство з терористичних мотивів.

Президент Франції Емманюель Макрон, який через кілька годин після вбивства приїхав до містечка, заявив: «Одного з наших громадян убили, бо він вчив учнів свободі виловлювання, свободі віри чи відсутності віри… Наш співгромадянин став жертвою жахливого нападу, жертвою ісламістського терористичного нападу».

Убивство засудили й мусульманські лідери. Багато громадських діячів сприйняли його як напад на саму суть французької державності, на її цінності світськості, свободи віри і свободи висловлювання.

У парламенті Франції законодавці стоячи вшанували пам’ять учителя і теж засудили напад як терористичний.

За останні роки у Франції сталася серія жорстоких нападів із боку ісламістських бойовиків. Зокрема, минулого місяця емігрант із Пакистану поранив двох людей ножем біля колишнього офісу сатиричного журналу Charlie Hebdo.

Співробітники Charlie Hebdo стали мішенню ісламістських бойовиків у 2015 році. Озброєні ісламісти тоді застрелили 17 людей – працівників тижневика, а також людей поблизу редакції і в єврейській крамниці в Парижі. Три нападники загинули в перестрілках із поліцією, а у вересні цього року перед судом постали підозрювані спільники, яких обвинувачують у фінансуванні тероризму, членстві в терористичних організаціях і в постачанні зброї.

Через десять місяців по тому, у листопаді 2015 року, в результаті скоординованих терористичних атак терористів-смертників на культурні та розважальні центри в Парижі і прилеглому передмісті і перестрілок ісламістів загинуло 130 людей і було поранено ще понад 400 осіб.

your ad here

Finger Pointed at Swiss Yodeling Concert as COVID Superspreader Event

The coronavirus pandemic has not deterred the Swiss from sending yodels echoing across their mountain valleys, but a concert attended by 600 people is believed to have made one canton a European virus hot spot.At the late September yodeling event in the rural Schwyz canton, people in the audience were asked to maintain social distancing, but mask-wearing was not required.”We can’t do anything about what happened with this yodeling group. We found out nine days after the performances that several people from the group were infected,” event organizer Beat Hegner told RTS public television.Now the pandemic has spread through the region, with 1,238 cases compared with just 500 in mid-September.On Wednesday alone, 94 people tested positive, twice as many as the day before.The overloaded cantonal hospital has asked people to begin wearing masks and avoiding gatherings.’Explosion’ in cases”There’s an extremely high rate of positive tests. We’ve gone from 30% to 50%,” hospital chief Franziska Foellmi said.”It’s time we reacted. The explosion in the number of cases in Schwyz is one of the worst in all of Europe,” chief doctor Reto Nueesch posted online.Cantonal authorities have stepped up infection control measures, making mask-wearing compulsory at all public and private events with more than 50 people and in situations where distancing can’t be maintained.But people can still go to the shops without covering their noses and mouths.Switzerland isn’t the only country to practice yodeling, an age-old style of singing where the performer rapidly switches between registers.It’s also practiced in Austria’s Tyrol region and in variant forms across the mountains of central Europe, from Poland to Romania.Like archery, wrestling and the Alpine games, yodeling has been one of the building blocks of common identity between Switzerland’s culturally disparate regions since the 19th century.

your ad here

Жіночі марші і студентські протести в Білорусі: силовики затримали щонайменше 36 людей

У білоруських містах 17 жовтня проходять жіночі марші і студентські акції протесту, силовики затримують учасників. 

Правозахисний центр «Весна» повідомляє про затримання щонайменше 36 людей.

За повідомленням, більшість затриманих брали участь у марші студентів у Мінську. Акцію розігнали співробітники ОМОНу. Під час жіночих маршів про затримання не повідомляли.

Також були затримані фотограф і кореспондент TUT.BY і БелаПАН – Вадим Замировський і Всеволод Зарубін, кореспондент Onliner Дарина Спєвак. Кореспондента «РИА Новости» відпустили незабаром після затримання.

У МВС Білорусі заявили, що про затримання журналістів не йдеться, їх нібито доправили до територіального РУВС для перевірки документів.

Тим часом, у Гродненській області пройшов провладний автопробіг. У Могильові – провладна хода «За мирну Білорусь», в якій взяли участь кілька сотень людей.

Протести в Білорусі тривають понад два місяці. Вони почалися 9 серпня, відразу після президентських виборів, на яких, за даними ЦВК Білорусі, вшосте переміг Олександр Лукашенко.

Протестувальників жорстко затримував ОМОН, є сотні задокументованих свідчень побиття громадян у в’язницях та ізоляторах тимчасового утримання. Силовики нерідко використовують для розгону мирних демонстрацій водомети, світлошумові гранати і сльозогінний газ.

 

your ad here

Поліція Франції допитала 9 арештованих у справі про обезголовлення вчителя

Поліція Франції 17 жовтня допитувала дев’ятьох арештованих осіб у справі про обезголовлення вчителя на вулиці в передмісті Парижа, повідомили джерела в поліції.

За даними правоохоронців, жертва – 47-річний вчитель історії й географії Самюель Паті, який нещодавно в рамках дискусії про свободу слова показував учням карикатуру на пророка Магомета, що викликало скарги батьків.

Підозрюваний у вбивстві Паті – 18-річний уродженець Москви, виходець із Чечні, повідомили французькі ЗМІ.

Джерела в поліції повідомили, що серед дев’ятьох затриманих підозрюваних – бабуся і дідусь, а також 17-річний брат нападника.

Самого підозрюваного під час спроби арешту застрелила поліція, він помер від поранень.

Президент Франції Емманюель Макрон засудив напад, що стався 16 жовтня, як «ісламістський теракт».

У прокуратурі повідомили, що розслідують напад як вбивство із терористичних мотивів.

За останні роки у Франції сталася серія жорстоких нападів із боку ісламістських бойовиків. Зокрема, минулого місяця емігрант із Пакистану поранив двох людей ножем біля колишнього офісу сатиричного журналу Charlie Hebdo.

Співробітники Charlie Hebdo стали мішенню бойовиків ісламізму у 2015 році. Озброєні ісламісти тоді застрелили 17 людей – працівників тижневика, а також людей поблизу редакції та у єврейській крамниці у Парижі. Три нападники загинули у перестрілках з поліцією, а у вересні цього року перед судом постали підозрювані спільники, яких обвинувачують у фінансуванні тероризму, членстві в терористичних організаціях та у постачанні зброї.

Десять місяців по тому, у листопаді 2015 року, в результаті скоординованих терористичних атак терористів-смертників і перестрілок ісламістів на культурні та розважальні центри в Парижі і прилеглому передмісті загинуло 130 осіб і було поранено ще понад 400 осіб.

your ad here

US Condemns Turkey for Testing Russian-Made S-400 Missile

The United States has condemned Turkey for testing a highly advanced Russian air defense system on Friday, disregarding U.S. warnings.A Haber television, which is close to Turkish government, reported that the Turkish army conducted the test firing of the S-400 system in the northern province of Sinop by the Black Sea.The U.S. State Department said the missile launch is “incompatible with Turkey’s responsibilities as a NATO ally and strategic partner” of the U.S.A Defense Department spokesperson said “We have been clear: an operational S-400 system is not consistent with Turkey’s commitments as a U.S. and NATO ally. We object to Turkey’s purchase of the system and are deeply concerned with reports that Turkey is bringing it into operation.”The chairman of the U.S. Senate Foreign Relations Committee, Republican Jim Risch, called the test “unacceptable behavior” from a NATO ally.Risch said in a statement that the move damages NATO and represents a direct threat to the U.S. F-35 bombers and other U.S. and NATO allies’ systems.“U.S. law requires sanctions against countries that continue to deepen their defense relationship with Russia, and the administration should send a strong signal that Turkey must divest its S-400s,” the statement said.Sen. Bob Menendez, the committee’s senior Democrat, said in a statement that “Turkey must be sanctioned immediately for its purchase and use of this system.”Menendez did not spare the Trump administration of criticism, saying “President Trump’s failure to follow the law and his affinity for [Turkish President] Recep Tayyip Erdogan pose a serious threat to our national security and that of our NATO allies and partners in Europe.”The Turkish Defense Ministry has refused to confirm or deny the test firing.Turkey signed the S-400 deal with Russia in 2017, with the first deliveries of missile batteries, worth $2.5 billion, coming in July of last year.

your ad here

Azerbaijan, Armenia Trade Accusations Over New Attacks in Nagorno-Karabakh

Azerbaijan and Armenia accused each other Saturday of new attacks, further indications that violence has escalated in the disputed Nagorno-Karabakh region in violation of a Russian-brokered truce that took effect a week ago.
 
Authorities in Azerbaijan said an Armenian missile attack on the city of Ganja killed at least 13 people and wounded 50 others in early hours of Saturday while Armenia accused Azerbaijan of more shelling.Azerbaijan’s Defense Ministry said that the cities of Ganja and Mingachevir were hit with missiles fired from two locations in Armenia.
 
According to official sources in Azerbaijan, Saturday’s missile attacks destroyed at least 20 residential buildings in Ganja, the country’s second-largest city.
 
The Armenian defense ministry denied carrying out the strikes and accused Azerbaijan of continuing to shell populated areas in Nagorno-Karabakh, including its largest city, Stepanakert.  
 
The Armenian foreign ministry said three civilians were injured in a fire resulting from Azerbaijan’s attacks.
 
Armenia also accused Azerbaijan of flying drones over Armenian settlements, attacking military installations and damaging civilian infrastructure.
 
The ongoing fighting between Azerbaijan and Armenia erupted Sept. 27 and has killed hundreds of people, marking the biggest escalation of the decades-old conflict over breakaway region of Nagorno-Karabakh since a 1994 cease-fire.  
 
The predominantly ethnic Armenian territory declared its independence from Azerbaijan in 1991 during the collapse of the Soviet Union, sparking a war that claimed the lives of as many as 30,000 people before a 1994 cease-fire. However, that independence is not internationally recognized. 

your ad here

Азербайджан заявив про ракетний удар по другому за величиною місту країни і загибель 13 людей

Влада Азербайджану заявила про ракетний обстріл другого за величиною міста країни – Гянджі, внаслідок чого вранці 17 жовтня загинули 13 людей, понад 50 – поранені. Дані наводить Міністерство з надзвичайних ситуацій країни.

У телезверненні президент Азербайджану Ільгам Алієв назвав ракетний удар воєнним злочином і попередив владу Вірменії про відповідальність за це.

«Азербайджан дасть відповідь і зробить це виключно на полі бою», – сказав Алієв.

Єреван заперечує відповідальність за ракетний удар.

У сепаратистському регіоні Нагірному Карабасі повідомили про новий обстріл своєї столиці Степанакерта й інших населених пунктів.

Вірменія заявила про азербайджанських безпілотники над своєю територією.

У кінці вересня різко загострився збройний конфлікт довкола Нагірного Карабаху. 

10 жовтня сторони за посередництва Москви домовилися про перемир’я, проте незабаром після його вступу в силу регулярно звинувачують одна одну в порушенні угоди.

 

your ad here

Експрезидент СКУ Чолій став першим почесним консулом України у Квебеку – посольство

Почесним консулом України у Монреалі (Канада) став колишній президент Світового конгресу українців Євген Чолій. Угоду про виконання обов’язків почесного консула підписали 16 жовтня, повідомили Радіо Свобода у посольстві України в Канаді.

Мандат новопризначеного почесного консула поширюватиметься на провінцію Квебек. Україна отримає свою дипломатичну присутність у провінції вперше в історії, наголосили у посольстві.

«Це важлива географія й унікальна людина, – заявив Андрій Шевченко, посол України у Канаді. – Уже зараз Квебек є лідером з-поміж усіх провінцій Канади за обсягами торгівлі з Україною. І ми безмежно раді, що українські інтереси тут представлятиме саме пан Чолій – знакова постать для світової української громади і блискучий, авторитетний правник».

Зі свого боку, Євген Чолій наголосив, що для нього «честь та обов’язок виконувати функції почесного консула, просуваючи інтереси України в Канаді та сприяючи розвитку торговельних, економічних, культурних та наукових зв’язків між цими країнами».

Євген Чолій очолював Конгрес українців Канади (1998-2004) і Світовий конгрес українців (2008-2018). Починаючи з 2012-го, внесений у довідник «Найкращі юристи в Канаді». Почесний доктор Києво-Могилянської академії та Львівської політехніки. Відомий своєю активною міжнародною діяльністю на підтримку України.

За останні роки Україна відчутно розширила свою дипломатичну присутність у Канаді, додали у посольстві, Генеральне консульство України в Едмонтоні відкрилося у 2018 році. У Торонто працює Генконсульство України, а у Ванкувері – почесний консул.

 

your ad here

Ляшко про COVID-19 в Україні: запровадження жорсткого локдауну – «виключно резервний момент»

Система охорони здоров’я в Україні на даний час справляється з приростом хворих на коронавірусне захворювання COVID-19, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко. Можливе запровадження жорсткого локдауну, як на початку пандемії, він назвав «виключно резервним моментом».

«Сьогодні ми реєструємо по 5 000-5700 випадків в Україні – колапсу немає. Система охорони здоров’я справляється. Ми говоримо, що і до 10 тисяч – будемо справлятися… Певні лікарні будуть завантажуватися, госпіталізувати, перепрофільовувати нові ліжка і буде досить велика кількість хворих. Тому для того, щоб цьому запобігти, ми просимо всіх дотримуватися всіх протиепідеміологічних норм і правил», – сказав Ляшко у «Суботньому інтерв’ю».

«Ми робимо все можливе на національному рівні, щоб запобігти, по-перше, колапсу системи охорони здоров’я, по-друге, щоб не зупиняти нашу економіку. Ми розуміємо, що впровадження жорсткого локдауну – це вже виключно такий резервний момент, коли не можна буде нічого іншого зробити», – додав він. 

В Україні станом на ранок 17 жовтня зафіксовано нову рекордну кількість захворювання коронавірусною хворобою COVID-19 за добу – 6 410 нових випадків, свідчать дані системи моніторингу РНБО.

Кількість інфікованих від початку пандемії склала на ранок суботи 293 641 людину, померли від COVID-19 – 5 517 людей, одужали – 124 113.

Попереднє рекордне добове значення нових виявлених хворих складало 5 992 – 16 жовтня.

your ad here

У Франції запровадили комендантську годину через поширення COVID-19

Від 17 жовтня в Парижі й інших великих містах Франції починає діяти комендантська година в той час, як країна намагається взяти під контроль стрімке зростання нових випадків COVID-19.

Комендантська година, що діятиме від 21:00 до 6:00, торкнеться близько 20 мільйонів людей. Вона починає діяти після того, як медики зафіксували у Франції понад 25 тисяч нових випадків COVID-19 за добу – на додачу до понад 30 тисяч виявлених хворих за день до цього.

Чиновники кількох міст висловлювали занепокоєння через можливі соціальні й економічні збитки від комендантської години, запровадженої щонайменше на чотири тижні.

Власники ресторанів скаржаться, заявляючи, що комендантська година має мало сенсу з огляду на суворі правила соціального дистанціювання, до яких вони вже вдалися.

По всій країні весілля й інші святкування в громадських місцях, а також студентські вечірки заборонені, людей закликають обмежити зустрічі в приватних будинках до шести людей.

Кількість нових випадків коронавірусного захворювання продовжує зростати загалом у Європі. Зокрема, Німеччина за попередню добу зафіксувала 7830 нових хворих на COVID-19 – найбільший добовий приріст від початку пандемії.

В Італії міністр культури закликає до запровадження нових обмежень: у країні два дні поспіль фіксували рекордну кількість нових хворих: 8804 і 7332 випадки.

 

your ad here

Azerbaijan says 12 Killed, 40 Wounded in Missile Attack on Ganja

Authorities in Azerbaijan say a missile attack on the city of Ganja killed at least 12 people and wounded 40 others in early hours of Saturday.Azerbaijan’s Defense Ministry claimed that the cities of Ganja and Mingachevir were hit with missiles fired from two different locations in Armenia.Armenian authorities have neither denied nor accepted the responsibility for the attacks on the two cities.According to official sources in Azerbaijan, Saturday’s missile attack destroyed at least 20 residential buildings in Ganja, the country’s second-largest city.The ongoing fighting between Azerbaijan and Armenia erupted on Sept. 27 and has killed hundreds of people, marking the biggest escalation of the decades-old conflict over breakaway region of Nagorno-Karabakh since a 1994 cease-fire.The predominantly ethnic Armenian territory declared its independence from Azerbaijan in 1991 during the collapse of the Soviet Union, sparking a war that claimed the lives of as many as 30,000 people before a 1994 cease-fire.   However, that independence is not internationally recognized. 

your ad here

Turkey, Ukraine Sign Military Cooperation Agreements

Turkey and Ukraine signed military cooperation agreements in Istanbul on Friday, deepening a defense partnership seen as an effort to counterbalance Russia’s dominance in the Black Sea region. Ukrainian President Volodymyr Zelenskiy and Turkey’s Recep Tayyip Erdogan oversaw the signing of a “goodwill” agreement concerning the defense industry and a “military framework agreement,” officials said, although details of the agreements were not immediately known.  “Turkey sees Ukraine as a key country for the establishment [of] stability, security, peace and prosperity in the region,” Erdogan said following the signing ceremony between the two Black Sea nations that have been enhancing military ties in recent years.  Zelenskiy said the agreements pave the way for “new opportunities.”  “Cooperation in the defense industry is important for the development of our strategic partnership and I am happy that we are strengthening it today,” he said, speaking through an interpreter.  Last year, Ukraine reached an agreement for the purchase of Turkish-made drones. The two countries are also reportedly engaged in discussions to develop an aircraft engine. The signing of the agreements comes as the conflict in the Caucasus over Nagorno-Karabakh is putting a strain on Turkey’s relations with Russia. Turkey has backed Azerbaijan in the dispute, while Russia has a military base in Armenia and a security pact requiring Moscow to intervene if its ally is attacked.FILE – People look at the destroyed houses a day after shelling by Armenian artillery during fighting over the separatist region of Nagorno-Karabakh, in Ganja, Azerbaijan, Oct. 12, 2020.In a delicate balancing act, Russia also has sought to maintain warm ties with Azerbaijan and avoid upsetting relations with Turkey. Although Ankara and Moscow have developed strong economic ties and are accommodating mutual interests in Syria and Libya, the two have an often uneasy relationship and remain geopolitical rivals.  Erdogan on Friday reiterated Turkey’s refusal to recognize Russia’s annexation of Ukraine’s Crimean Peninsula. “Turkey has not recognized Crimea’s illegal annexation and it never will,” Erdogan said. Zelenskiy, meanwhile, presented Erdogan with a state medal for his support for Ukraine’s “territorial integrity.” 

your ad here

French Teacher Decapitated, Suspect Shot Dead by Police

A history teacher who opened a discussion with students on caricatures of Islam’s Prophet Muhammad was decapitated Friday in a French street and police have shot the suspected killer dead, a police official said.  The French antiterrorism prosecutor has opened an investigation into the slaying as murder with a suspected terrorist motive, the prosecutor’s office said. The gruesome incident occurred in the town of Eragny, in the Val d’Oise region northwest of Paris. A police official said the suspect, armed with a knife and an airsoft gun, was shot to death by police about 600 meters from where the male teacher was killed. The teacher had been threatened after opening a discussion “for a debate” about the caricatures, the police official told The Associated Press.  The official could not be named, not being authorized to discuss ongoing investigations. It was the second terrorism-related incident since the opening of an ongoing trial on the newsroom massacre in January 2015 at the satirical newspaper Charlie Hebdo.  The paper recently republished caricatures of the prophet. A young man from Pakistan was arrested after stabbing, outside the newspaper’s former offices, two people who suffered non-life-threatening injuries. 
 

your ad here

The Times запідозрила Росію у поширенні фейків про вакцину проти COVID-19

Російські чиновники можуть бути причетні до поширення страшних мемів і фейкових новин про вакцину від коронавірусу нового типу, яку розробляють у Великій Британії. Про це пише британське видання The Times, зазначаючи, що така дезінформація може вдарити по продажу вакцини на ринках, на які також націлена Росія зі своєю вакциною.

Мова йде про векторну вакцину від коронавірусу, яку розробляє Оксфордський університет разом із британським фармацевтичним велетнем AstraZeneca. Її робота заснована на доставці ділянки геному коронавірусу за допомогою аденовірусу шимпанзе. За інформацією газети, у Росії створили меми, які обігрують цей момент і створюють у користувачів інтернету відчуття, що використання такого препарату може перетворити людину на мавпу.

The Times зазначає, що меми про так зване «мавпяче походження» націлені на жителів Бразилії й Індії. За даними видання, саме на цих ринках Росія розраховує продавати свою вакцину. Вона працює за схожим принципом із оксфордського вакциною, але базується на аденовірусі людини. У матеріалі зазначається, що наразі не ясно, чи узгоджувалося поширення дезінформації безпосередньо з Кремлем і хто за це відповідальний. Втім, як вказано, жарти про мавп і вакцину звучали у підсумковому випуску програми новин на державному телеканалі «Росія-1».

На початку вересня відмінності між британською і російською вакциною коментував прессекретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков. За його словами, російські вчені вважають, що використовувати людський вірус – «більш надійно».

У коментарі газеті Пєсков заперечив інформацію, викладену в матеріалі. Він сказав, що саме припущення, ніби Москва має стосунок до такої дезінформації, є дезінформацією.

your ad here

YouTube Follows Twitter And Facebook With QAnon Crackdown

YouTube is following the lead of Twitter and Facebook, saying that it is taking more steps to limit QAnon and other baseless conspiracy theories that can lead to real-world violence.
The Google-owned video platform said Thursday it will now prohibit material targeting a person or group with conspiracy theories that have been used to justify violence.  
One example would be videos that threaten or harass someone by suggesting they are complicit in a conspiracy such as QAnon, which paints President Donald Trump as a secret warrior against a supposed child-trafficking ring run by celebrities and “deep state” government officials.
Pizzagate is another internet conspiracy theory — essentially a predecessor to QAnon — that would fall in the banned category. Its promoters claimed children were being harmed at a pizza restaurant in Washington. D.C. A man who believed in the conspiracy entered the restaurant in December 2016 and fired an assault rifle. He was sentenced to prison in 2017.
YouTube is the third of the major social platforms to announce policies intended rein in QAnon, a conspiracy theory they all helped spread.  
Twitter announced in July a crackdown on QAnon, though it did not ban its supporters from its platform. It did ban thousands of accounts associated with QAnon content and blocked URLs associated with it from being shared. Twitter also said that it would stop highlighting and recommending tweets associated with QAnon.  
Facebook, meanwhile, announced last week that it was banning groups that openly support QAnon. It said it would remove pages, groups and Instagram accounts for representing QAnon — even if they don’t promote violence.  
The social network said it will consider a variety of factors in deciding whether a group meets its criteria for a ban. Those include the group’s name, its biography or “about” section, and discussions within the page or group on Facebook, or account on Instagram, which is owned by Facebook.
Facebook’s move came two months after it announced softer crackdown, saying said it would stop promoting the group and its adherents. But that effort faltered due to spotty enforcement.  
YouTube said it had already removed tens of thousands of QAnon-videos and eliminated hundreds of channels under its existing policies — especially those that explicitly threaten violence or deny the existence of major violent events.  
“All of this work has been pivotal in curbing the reach of harmful conspiracies, but there’s even more we can do to address certain conspiracy theories that are used to justify real-world violence, like QAnon,” the company said in Thursday’s  blog post.  
Experts said the move shows that YouTube is taking threats around violent conspiracy theories seriously and recognizes the importance of limiting the spread of such conspiracies. But, with QAnon increasingly creeping into mainstream politics and U.S. life, they wonder if it is too late.  
“While this is an important change, for almost three years YouTube was a primary site for the spread of QAnon,” said Sophie Bjork-James, an anthropologist at Vanderbilt University who studies QAnon. “Without the platform Q would likely remain an obscure conspiracy. For years YouTube provided this radical group an international audience.”

your ad here

Overshadowed by COVID, EU Summit Ends in Brussels

Finland’s prime minister, Sanna Marin, was the latest official to prematurely leave the EU summit in Brussels due to coronavirus fears, as the bloc’s meeting wrapped Friday.
 
She said it was a “precautionary measure,” the AP reported.
 
Her departure come a day after European Commission President Ursula von der Leyen left because a staffer tested positive.  
 
Previously, the EU’s top diplomat and Josep Borrell and the commissioner for humanitarian aid, Janez Lenarcic, self-quarantined after they reportedly came into contact with people who tested positive.
 
The high-profile departures come against a backdrop of what many are calling a second wave of the virus roiling the continent.
 
On Thursday, EU leaders signed a statement calling for more cooperation among EU member states and the European Commission, including better contact tracing and testing strategies, according to Euronews.
 
The resurging virus also has led to the cancelation of a Nov. 16 EU meeting to discuss China policy, German Chancellor Angela Merkel said Friday.
 
The so-called “summit of gloom,” had hoped to tackle a series of thorny issues, from the bloc’s future trading relationship with post-Brexit Britain to an ambitious climate action plan to reduce carbon emissions and achieve “climate neutrality” by 2050.
 
Talks with Britain stalled Thursday with British Prime Minister Boris Johnson saying Friday he would pursue a no-deal Brexit if the EU did not change its stance.
 
“Unless there’s a fundamental change of approach, we’re going to go to the Australia solution, and we should do it with great confidence,” Johnson said, according to Reuters, after talks failed ahead of his self-imposed Oct. 15 deadline.
 
The “Australia solution” basically means the two parties would trade without a formal deal.
 
According to the AP, the EU says Britain wants to keep the benefits of EU membership without following the bloc’s rules. Britain says it’s puzzled it can’t get a quick free trade deal like the one made a few years ago between the EU and Canada.
 
On climate change, EU leaders failed to reach an agreement on cutting greenhouse gas emissions by 2030 and instead said they’d “return to the issue” in December, Reuters reported.
 
The EU proposed to cut emissions by 55% by 2030 as long as the target applied collectively to the whole EU and did not require all countries to meet the objective.
 

your ad here

Pompeo Criticizes Turkey’s Involvement in Nagorno-Karabakh Conflict

U.S. Secretary of State Mike Pompeo said Thursday Turkey’s involvement in the conflict between Azerbaijan and Armenia has increased the risk in the region, reiterating his call for the issue to be resolved through diplomacy.
 
Several hundred people have been killed in the deadliest flare-up of the decades-old conflict since a 1990s war over Nagorno-Karabakh killed about 30,000 people.
 
Nagorno-Karabakh belongs to Azerbaijan under international law, but is populated and governed by ethnic Armenians. The clashes have raised concerns that Turkey and Russia, which also back opposing sides in the conflicts in Syria and Libya, may get dragged in.
 
Rebuffing criticism from NATO allies, Turkey has accused Armenia of occupying Azeri territory and vowed full support for Azerbaijan. Ankara has repeatedly called on the Minsk Group, formed to mediate the conflict and led by France, Russia and the United States, to urge Armenia to withdraw from the region.
 
“We now have the Turks, who have stepped in and provided resources to Azerbaijan, increasing the risk, increasing the firepower that’s taking place in this historic fight,” Pompeo said in an interview with broadcaster WSB Atlanta.
 
“The resolution of that conflict ought to be done through negotiation and peaceful discussions, not through armed conflict, and certainly not with third party countries coming in to lend their firepower to what is already a powder keg of a situation,” Pompeo said.
 
On Thursday, hopes of a humanitarian ceasefire sank as the death toll mounted and Armenia and Azerbaijan accused each other of launching new attacks.
 
“We’re hopeful that the Armenians will be able to defend against what the Azerbaijanis are doing, and that they will all, before that takes place, get the ceasefire right, and then sit down at the table and try and sort through this,” Pompeo said. 

your ad here