Daily: 08/08/2020

Зеленський: громадянам України слід «утримуватися» від втручання у вибори в США

Україна не дозволяла і не дозволить собі втручання у виборчий процес у Сполучених Штатах, йдеться в заяві президента України Володимира Зеленського 8 серпня.

За повідомленням, Зеленський зазначив, що в інформаційному просторі з’являються «сенсаційні дані» про буцімто якусь участь України у виборчих подіях в інших країнах».

«Ще раз хочу підкреслити і свою особисту принципову позицію, і фундаментальну позицію нашої держави в цілому. Ніколи й за жодних обставин неприйнятно здійснювати будь-яке втручання в суверенні вибори іншої країни. Ще раз запевняю наших партнерів, що Україна не дозволяла й не дозволить собі в майбутньому втрутитися у вибори і тим самим завдати шкоди нашим довірчим і щирим партнерським відносинам зі США», – цитує голову держави пресслужба Офісу президента.

Читайте також: Адміністрація Трампа «пильнуватиме» ймовірні спроби Китаю, Ірану та Росії втрутитися у вибори в США​

Зеленський також висловив впевненість, що закордонні партнери так само ставляться до внутрішніх справ України. Запобігання втягуванню України у внітрішню політику США він назвав «питанням національної безпеки».

«Вважаю, що громадянам України слід, м’яко кажучи, утримуватися від будь-якої діяльності, пов’язаної з президентськими виборами у США, й не дозволяти собі спробувати вирішити на цьому будь-які свої особисті політичні чи бізнесові проблеми. Репутація України вартує набагато більше, ніж репутація будь-кого з наших політиків», – заявив він.

Напередодні директора Національного контррозвідувального безпекового центру США​ Білл Еваніна представив заяву щодо загроз прийдешнім президентським виборам, які мають відбутися восени у Сполучених Штатах.

Читайте також: «Плівки Деркача»: чому оприлюднили саме зараз і кому це вигідно​

Поміж іншого, Еваніна назвав спробою Росії вплинути на вибори записи телефонних розмов нібито тодішнього президента України Петра Порошенка та Джо Байдена, які оприлюднив народний депутат Андрій Деркач.

19 травня депутат Верховної Ради Андрій Деркач оприлюднив аудіозаписи, на яких, за його твердженням, записана розмова колишнього президента України Петра Порошенка з Джо Байденом і тодішнім держсекретарем США Джоном Керрі. Ще одна частина записів з’явилася 9 липня.

your ad here

У Центрвиборчкомі назвали перелік районів на Донбасі, де неможливо провести місцеві вибори

Центральна виборча комісія 8 серпня визначила перелік територіальних громад Донецької та Луганської областей, на території яких неможливо провести місцеві вибори.

За повідомленням, висновки ЦВК ґрунтуються на даних Донецької та Луганської військово-цивільних адміністрацій, до яких орган звернувся по них раніше.

«При цьому Комісія зазначила, що всю відповідальність за визначення відповідних територій несуть ті органи, які надали відповідну інформацію», – йдеться в заяві.

Читайте також: Місцеві вибори: об’єднання проукраїнських сил як альтернатива проросійському реваншу

Відтак у Донецькій області перші вибори не можуть відбутися в 10 сільських, селищних, міських територіальних громадах Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів. У Луганській області йдеться про вісім громад Сєвєродонецького і Щастинського районів.

8 серпня ЦВК призначила на неділю, 25 жовтня, перші вибори депутатів до сільських, селищних, міських рад територіальних громад, а також сільських, селищних та міських голів

15 липня Верховна Рада призначила місцеві вибори на 25 жовтня 2020 року. Документ передбачає, що вибори в анексованому Криму і на окупованих територіях Донбасу «не призначаються і не проводяться».

 

your ad here

Адміністрація Трампа «пильнуватиме» ймовірні спроби Китаю, Ірану та Росії втрутитися у вибори в США

Адміністрація президента Дональда Трампа планує уважно пильнувати можливі спроби втрутитися у вибори з боку Росії, Китаю та Ірану. Про це Трамп заявив 7 серпня на пресконференції.

Таким чином він прокоментував заяву директора Національного контррозвідувального безпекового центру США Білла Еваніни про можливі загрози до виборчого процесу.

«Ми будемо пильнувати їх усіх. Ми будемо дуже обережні», – заявив президент США.

На переконання Трампа, кожна з трьох зазначених країн, в тому числі й Росія, не хоче його перемоги.

Читайте також: Держдепартамент США пропонує $10 мільйонів винагороди за інформацію про втручання у вибори

«Думаю, остання людина, яку Росія хотіла б бачити в офісі (президента – ред.) – це Дональд Трамп, тому що ніхто не був до Росії жорсткіший, ніж я – ніколи», – сказав він.

Серед ймовірних причин такого ставлення Трамп назвав свій тиск на союзників по НАТО з вимогою виконувати свої членські зобов’язання, а також зусилля США із зупинки будівництва «Північного потоку-2».

Президент США також вважає, що Китай та Іран хотіли б обрання його опонента від Демократичної партії Джо Байдена.

Напередодні Білл Еваніна представив заяву щодо загроз прийдешнім президентським виборам, які мають відбутися восени у Сполучених Штатах.

Поміж іншого, він назвав спробою Росії вплинути на вибори записи телефонних розмов нібито тодішнього президента України Петра Порошенка та Джо Байдена, які оприлюднив народний депутат Андрій Деркач.

 

Розвідувальна спільнота США дійшла висновку, що Росія втручалася у президентські вибори 2016 року через кампанії в соцмережах та злам акаунтів електронної пошти лідерів Демократичної партії, щоб сприяти обранню Дональда Трампа. На цих виборах він переміг опонентку від демократів Гіларі Клінтон.​

Сам Трамп називав ці звинувачення «брехнею». Він також категорично заперечує припущення, що його команда співпрацювала з представниками Кремля під час виборів. Росія також заперечує втручання у вибори 2016 року.

Під час публічних слухань раніше в лютому директор Федерального бюро розслідувань Кристофер Рей повідомив Юридичному комітету Палати представників, що Москва бере участь у «інформаційній війні» напередодні виборів у листопаді 2020 року. Ці дії, за його словами, передбачають приховану медійну кампанію в соцмережах, спрямовану на посилення суперечностей в американському суспільстві.

your ad here

Шмигаль прокоментував перебування Медведчука в окупованому Криму

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував перебування одного з лідерів партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука в окупованому Росією Криму.

«Негативно ставлюся. Це надзвичайно неприйнятний крок з боку українського політика, яким він не був би, ким він не був би. Тому ставлюся до цього критично негативно», – сказав голова уряду в інтерв’ю Радіо Свобода (повністю це інтерв’ю читайте на сайті після 18:00).

Раніше цього тижня прессекретар депутата Верховної Ради, співголови партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Олег Бабанін підтвердив кореспонденту проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії, що він поїхав до анексованого Криму.

Читайте також: «Два Крими» однієї сім’ї: чим володіють на півострові куми Путіна​

Раніше 2 серпня Крим.Реалії повідомили із посиланням на свої джерела, що депутат Верховної Ради України, один з лідерів партії «Опозиційна платформа – За життя», кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук у неділю, 2 серпня, в’їхав до анексованого Криму через пункт пропуску «Каланчак» разом зі своєю дружиною Оксаною Марченко.

За даними Крим.Реалії, родина Медведчука володіє в Криму бізнесом, який з’явився там вже після російської анексії. Дві фірми – «Таврія-інвест» і «Фірма Укрснаб» –​ у селищі Гаспра записані на Оксану Марченко.

Також, згідно з декларацією Медведчука, його дружина має земельну ділянку в Оползневому під Ялтою площею понад п’ять тисяч квадратних метрів, а також будинок із госпбудівлями.

У 2018 році Віктор Медведчук повідомив російському телеканалу «ТВ Центр», що продовжує їздити до анексованого Криму на відпочинок.

Кримська земля з декларації Медведчука входить до переліку територій, якими, згідно з указом президента Росії Володимира Путіна, не можуть володіти «іноземні громадяни». Російська влада зобов’язує власників продати ділянки громадянам Росії або російським компаніям, інакше вони можуть бути викуплені державою.

Крим.Реалії намагалися з’ясувати у Віктора Медведчука, якою в зв’язку з цим буде доля його родинного маєтку на кримському узбережжі. Але він не відповів на інформаційний запит.

your ad here

Шмигаль заявляє про «спротив» у реформі будівельної галузі

Уряд «зрушив» у реформі будівельного ринку, але натикається на спротив, сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інетрв’ю Радіо Свобода.

Про цю реформу він згадав у контексті роботи Національної ради реформ, виконком якої очолює Міхеїл Саакашвілі.

«Рада реформ представляє свою роботу, показує свої напрацювання. Ми залучаємося до деяких напрацювань… Ми вже зрушили у реформі будівельного ринку і ліквідації, на мою думку, найбільшого корупційного монстра в будівельному ринку – ДАБІ. Готовий законопроєкт поданий у Верховну Раду. Сподіваюся, що ми докладемо максимум зусиль разом з депутатський корпусом, щоб вже у вересні цей закон був ухвалений, і ми про цей будівельний жах забули», – сказав голова Кабінету міністрів.

Читайте також: Нова Держінспекція містобудування. Чи поменшає корупції в будівельній галузі після реформи?​

При цьому, за словами Шмигаля, реформа просувається повільніше, ніж планувалося, через «доволі великий спротив».

«Корумповані сфери завжди створюють певний спротив. І тому, коли є ідея зробити реформу, то завжди ставиш такі маячки часові так, як тобі це хотілося би зробити, в надії, що суспільство і всі люди будуть докладати до цього максимум зусиль. Всім же ж хочеться отримати якісну виправлену ситуацію, без корупції. Але, на жаль, не всім. Є моменти, коли є спротив на різних рівнях при підготовці документів, при їх просуванні, наприклад, у Верховну Раду, при юридичній експертизі», – зазначив прем’єр-міністр.

При цьому, за словами Шмигаля, до обговорення долучаються і представники будівельного ринку, які можуть внести свої побажання до законопроєкту про реформу.

 

«В 17 законодавчих актах передбачається внесення змін, передбачається персональна відповідальність суб’єктів діяльності на будівельному ринку. Чого не було досі, що давало змогу спричиняти ось такі порушення і породжувало корупцію», – каже він.

В липні 2020 року Кабінет міністрів України заявив про початок роботи нового Реєстру будівельної діяльності в рамках реформи містобудування. Навесні уряд вже повідомляв про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції і створення нових органів, які мають розділити її функції.

your ad here

Комісарка Ради Європи з прав людини прокоментувала затримання ЛГБТ-активістів у Польщі

Комісарка Ради Європи з прав людини Дуня Міятович прокоментувала події в Польщі, де після сутичок із поліцією затримали кілька десятків активістів.

Міятович нагадала, що сутички напередодні сталися на суді над трансактивісткою Малгожатою Шутовіц. Її заарештували на два місяці, звинувативши у завданні тілесних ушкоджень та ушкодженні автомобіля члена консервативного фонду «За право на життя».

«Я закликаю негайно звільнити ЛГБТ-активістку Марго з руху Stop Bzdurom, яку вчора затримали за блокування анти-ЛГБТ вантажівки та розміщення веселкових прапорів на пам’ятниках у Варшаві», – написала Міятович.

Арешт Шутовіц вона назвала «лякаючим» игналом для свободи слова та прав ЛГБТ в Польщі.

 

«Будь ласка, також пам’ятайте, що понад 40 людей заарештовані (та були затримані протягом ночі) під час подальших протестів, деяких з них просто витягали з натовпу, коли вони просто стояли чи йшли повз. Кільком членам парламенту довелося втрутитися, тому що поліція не дозволяла (затриманим – ред.) зв’язатися з адвокатами», – додала представниця Ради Європи.

Увечері 7 серпня у Варшаві затримали 48 ЛГБТ-активістів під час акції, яка переросла в зіткнення з поліцією. Активісти протестували проти суду над Малгожатою Шутовіц.

Читайте також: Служби безпеки Польщі перевіряють дзвінок пранкерів Анджею Дуді, в якому той згадував Україну​

У Польщі має сильні позиції католицька церква та консервативні настрої, шлюби та цивільні союзи між людьми однієї статі не легалізовані. Перед президентськими виборами чинний президент Анджей Дуда заявив, порівняв ЛГБТ-рух з «необольшевізмом». Опозиційні політики звинуватили його в розпалюванні ворожнечі. Згодом Дуда заявив, що його слова вирвали з контексту, а сам він «вірить у різноманітність та рівність».

your ad here

У Білорусі достроково проголосувала майже третина виборців – дані ЦВК

Центральна виборча комісія Білорусі оголосила, що за чотири дні дострокового голосування на президентських виборах встигли проголосувати 32,24% виборців.

За офіційними даними, загальне число виборців, які прийшли на дільниці, становить 6 834 081.

Незалежні спостерігачі в Білорусі неодноразово повідомляли про порушення під час дострокового голосування. Співробітники виборчих комісій виганяли спостерігачів і журналістів з дільниць, а урни з бюлетенями залишаються на ніч без нагляду. Самих спостерігачів масово затримують.

Основний день голосування відбудеться 9 серпня.

 

Напередодні дня виборів з Білорусі депортували трьох кореспондентів телеканалу «Настоящее время», які висвітлювали передвиборчу кампанію, і закрили їм в’їзд до країни на 10 років. Влада також попередила популярне інтернет-видання TUT.BY за публікацію повідомлень, отриманих від незалежних спостерігачів.

your ad here

Трамп візьме участь у конференції для допомоги Лівану

Президент США Дональд Трамп 9 серпня візьме участь у конференції з лідерами Франції та інших країн, які організовують допомогу Лівану після руйнівного вибуху в Бейруті. Трамп оголосив про свої плани у твітері 7 серпня, вказавши, що «всі хочуть допомогти».

Трамп також заявив, що спілкувався з президентом Лівану Мішелем Ауном і сказав йому, що три великі літаки з вантажем медичних товарів, їжі та води, прямують до Лівану разом із лікарями, медсестрами та іншими співробітниками для екстреного реагування.

Трамп також поспілкувався з президентом Франції Емманюелем Макроном, який організовує конференцію. Макрон відвідав Бейрут 6 серпня і запевнив пересічних ліванців, що допомога не піде в «корумповані руки».

США співпрацюють із ліванськими чиновниками з метою виявлення потреб у галузі охорони здоров’я та гуманітарних питань, сказав Трамп.

Американська агенція з міжнародного розвитку заявило, що надасть понад 15 мільйонів доларів допомоги, включно з продовольчою допомогою для 50 тисяч людей протягом трьох місяців. Агенція також попросила американських військових перевезти достатню кількість медичних препаратів та лікарських засобів для підтримки до 60 тисяч людей протягом трьох місяців.

 

За останніми даними, число жертв вибуху в порту Бейрута, що стався 4 серпня, сягнуло 154 людей, поранень і травм зазнали понад 5 тисяч людей.

your ad here

Greek Island Locks Down as COVID-19 Infections Soar Across Country

Three months after easing nationwide restrictions to stem the spread of the coronavirus, the government in Athens has placed the tiny Greek island of Poros into fresh lockdown following a sudden flare-up of infections in scores of locals and tourists. The lockdown comes as the coronavirus pandemic spreads rapidly in Greece, tripling infections in the past 10 days alone and marring the country’s image as a near virus-free summer retreat.With a population of about 3,000, Poros, a one-hour jaunt from the Greek capital, has been a favorite destination this summer, attracting record numbers of tourists seeking a safe summer hideout from the coronavirus.But on Friday, most of Poros’ visitors were seen scrambling onto ferries bound for Athens or other islands.More than 30 people, mainly young Greeks, tested positive for COVID-19 within a 24-hour period, an outbreak officials fear could spread rapidly across the idyllic, pine-cloaked island.Scores of suspected cases are being examined with results likely by the end of the weekend.But authorities, concerned by the rising rates of COVID-19 infections across the country, are not taking any chances. They are taking aggressive action to contain the flare-up in Poros.Bars and nightclubs are barred from operating at late hours. Curfews now have been imposed. All social and religious events have been suspended. And beginning at dawn, text messages from homeland security offices have been ringing across Poros, notifying people to wear masks.It is not clear what exactly caused the Poros outbreak. Authorities have not tracked the infections to “patient zero.”Whatever the reason though, local officials, including Mayor Giannis Dimitriadis, blame authorities for being too lax in monitoring regulations that have been in effect for weeks.In every society, authorities set the example by observing regulations and keeping citizens vigilant, he said. Police here were not enforcing the rules, he said.Dimitriadis said he notified authorities more than a month ago, urging them to act against what he called recurring and serious lapses.But Poros is just one example of what critics are calling state neglect and reckless behavior by locals defying existing regulations across the country.“The rising rate has me extremely concerned,” Manolis Dermitzakis, a Greek professor of medicine in the University of Geneva said. “We’ve seen cases triple in a short period of time in Greece.” And ultimately, he said, it all boils down to the fact that measures are not being fully adhered to.What’s the point, he said, of having a mandatory mask order when most Greeks are wearing them under their noses, beneath their chins or dangling on one of their ears? This half-baked compliance is dangerous, he said.Since the Poros outbreak, authorities have intensified inspections, issuing steep fines against offenders.But if the measures fail to quash Greece’s rise in new coronavirus infections, the government may have no other option than to take tougher, nationwide measures, potentially reimposing a national lockdown.Until then, the U.S. State Department is urging American citizens to reconsider travel plans to Greece.

your ad here

У ЄС стурбовані спробами Росії переглянути свою роль у механізмах врегулювання ситуації на Донбасі – посол Едерер

Спроби Росії переглянути свою роль у «нормандському форматі» і Тристоронній контактній групі викликають стурбованість у Євросоюзі, заявив посол ЄС у Росії Маркус Едерер.

«Розвиток ситуації, який спостерігаємо останнім часом, викликає стурбованість. Я б назвав це спробами Росії переглянути свою роль у «нормандському форматі» і Тристоронній контактній групі, а можливо навіть і надати їй нового змісту», – сказав Едерер в інтерв’ю «Інтерфаксу».

Він зазначив, що ознаками таких змін є позиція делегації Росії під час останнього раунду переговорів політичних радників лідерів «нормандської четвірки» в Берліні, а також недавній лист російського представника в цьому форматі Дмитра Козака його німецькому колезі.

Посол ЄС наголосив, що Росія від початку «брала участь у «нормандському форматі» і ТКГ як сторона конфлікту на сході України», що не узгоджується з заявами російської сторони, що бойові дії на Донбасі – це внутрішньоукраїнський конфлікт.

«31 липня речник президента (Росії Володимира Путіна Дмитро) Пєсков зробив заяву, в якій офіційно спростував припущення про можливий вихід Росії з «нормандського формату». Мені здається, ця заява була важливою, своєчасною, і її можна тільки вітати, оскільки будь-які, навіть віддалені, натяки на можливу відмову Росії від своїх зобов’язань у «нормандському форматі» або Тристоронній контактній групі або на вихід Росії з цих форматів можуть негативно позначитися на врегулюванні конфлікту», – додав Едерер.

 

Наприкінці липня заступник голови Адміністрації президента Росії і московський куратор окремих районів Донецької та Луганської областей Дмитро Козак написав раднику канцлера Німеччини Ангели Меркель листа, в якому запропонував «припинити безглузді переговори радників» голів країн «нормандське четвірки». Замість цього Козак зажадав передати функції радників головам МЗС Росії, України, Франції та Німеччини.

your ad here

Can the Takuba Force Turn Around the Sahel Conflict?

Two years after a pan-European military initiative was first proposed to help tackle the Sahel’s Islamist insurgency, the Takuba task force is finally becoming reality, as its first troops arrive amid the coronavirus pandemic, political turmoil and spreading unrest.A group of roughly 100 Estonian and French special forces are the first on the ground to comprise Takuba, the Tuareg name for a sabre. Some 60 Czech troops are to join them in October, and another 150 Swedish ones by early next year. Estonia, Belgium and more recently Italy count among others to announce troops for the mission intended to help Mali and Niger forces fight extremist groups in the region.But for now, and likely in the future, the main foreign troop contributor in the region is France, analysts say, whose own 5,100-troop Barkhane counterinsurgency operation enters its seventh year.And despite recent military victories, they say, chances of eradicating the conflict are remote, unless the Europeans and Africans offer more holistic, long-term solutions.“If you have a gushing wound on your neck, you don’t put a plaster on it,” said Andrew Yaw Tchie, a senior Africa security expert at the London-based Royal United Services Institute for Defence and Security Studies, or RUSI.Victory possible?France thinks differently. At a June Sahel summit in Nouakchott, Mauritania, French President Emmanuel Macron urged regional and international governments to intensify their military campaign against the Islamists.”We are all convinced that victory is possible in the Sahel,” Macron said, citing progress in recent months.Emboldening his stance was the early June killing of a key Islamist leader by French forces with the reported aid of a U.S. drone. Abdelmalek Droukdel, headed al-Qaida in the Islamic Maghreb, one of the main groups operating in the region.But other prominent jihadist leaders, including two linked to al-Qaida, remain at large, in a tangled conflict in which Islamist and local extremist groups have fueled and profited from inter-communal violence as well.Overall, the United Nations estimates terrorist attacks against civilian and military targets in three of the most vulnerable Sahel countries — Burkina Faso, Mali and Niger — has increased fivefold since 2016.In a recent interview with VOA, J. Peter Pham, the top U.S. envoy to the Sahel region, noted extremist attacks in Burkina Faso, Mali and Niger had increased 40 percent in the first quarter of this year alone.Asked whether counter-insurgency efforts were winning, Pham added, “It depends on what time horizon you use and what definition you use for winning.”While Droukdel’s death might be considered a “specific” success, he noted insecurity was expanding in Burkina Faso and central Mali, which “certainly cannot be counted a success.”Spreading threatExtremist groups are also spreading southward, deeper into sub-Saharan Africa — profiting from north-south ethnic and religious divides within countries, and more recently, analysts say, the coronavirus pandemic.Against this backdrop, there is no unified international military response, says Bakary Sambe, director of the Timbuktu Institute in Dakar.“Today, there are 19 different international strategies in the Sahel and no coordination,” Sambe said. “At a time when terrorist groups are beginning to coordinate, international partners are diverging.”The Takuba task force is intended to facilitate regional coordination, as well as to provide equipment and training to Malian and other G-5 Sahel forces, which also hail from Niger, Mauritania, Burkina Faso and Chad.Some observers see it as a test case for Macron’s broader goal of a more unified European Union defense, which a number of other EU member states are lukewarm about.It’s also unclear how many European countries will ultimately commit to the Sahel initiative. Some, including Norway and Germany, have already bowed out for a mix of reasons. Britain, which formally exited the EU last year, plans instead to dispatch 250 forces to beef up the U.N.’s MINUSMA peacekeeping mission in Mali.RUSI’s Tchie, who describes Britain as joining an “unwinnable fight in the Sahel” with its U.N. commitment, has similar reservations about the Takuba troops.“In essence, all you’re doing is saying, ‘Let’s deal with counterterrorism, and at some point, we’ll deal with the other stuff,’” he said, summarizing what he considers the European thinking.Yet such thinking, he added, fails to address interlinking problems, including climate change, corruption, poverty and underdevelopment that are fueling the conflict.Parallels with SomaliaAdding to the challenges is the current political turmoil in Mali, where West African leaders are trying to find an exit plan to a crisis in which protesters are calling for President Ibrahim Boubacar Keita to quit.Some regional forces have been accused of civilian abuses. For their part, extremist groups have capitalized on the coronavirus pandemic to further their interests, including staging attacks and recruiting new members, analysts say.France faces its own set of challenges. Its Barkhane force has lost 43 men in its Sahel operations since 2013. It also faces a negative image in some countries, where memories of its colonial presence linger.Takuba is partly intended to send the message that “France is not alone in the Sahel,” the country’s newspaper Le Monde wrote.The Timbuktu Institute’s Sambe sees it another way.“I think that wanting to realize Takuba is in itself an admittance that Barkhane and other foreign interventions have been a failure,” he said. “It’s been years that a purely security and military approach hasn’t functioned to eradicate terrorism.”In London, RUSI’s Tchie draws parallels between the Islamist groups in the Sahel and Somalia, where the al-Shabab terrorist group has grown and spread despite years of U.S. and other military efforts. In both regions, he says, extremist groups have scored points in local communities, he says, in ways national and foreign intervention has not.“It delivers justice, it delivers humanitarian relief to communities, and people feel more secure,” he said of al-Shabab. “It’s not that people want to go to al-Shabab. But when they need security, justice and things to work for them, al-Shabab delivers.”  

your ad here

Report: Pompeo Warns Russia Against Taliban Bounties

U.S. Secretary of State Mike Pompeo has warned Russia’s foreign minister about alleged bounty payments to Taliban militants for killing U.S. troops in Afghanistan, according to The New York Times.The Times reported Friday that Pompeo made the warning to Russian Foreign Minister Sergey Lavrov during a July 13 phone call, citing unidentified U.S. officials.It said Pompeo’s warning was the first known rebuke from a senior U.S. official to Russia over the alleged bounties program.Pompeo has previous declined to say whether he specifically raised the bounty allegations with Russia. However, he told the Senate Foreign Relations Committee last month that he has “raised all of the issues that put any Americans at risk” each time he has spoken to Lavrov.Trump has called the reports of Russian bounties on U.S. troops “another Russian hoax” despite concerns about them from the intelligence community.Trump told reporters in Florida last month, “It was never brought to my attention and it perhaps wasn’t brought because they didn’t consider it to be real. And if it is brought to my attention, I’ll do something about it,” he said.During an interview with “Axios on HBO,” Trump said he had not raised the bounty allegations in a recent phone call with Russian President Vladimir Putin.“That was a phone call to discuss other things, and, frankly, that’s an issue that many people said was fake news,” Trump said.White House officials have said that Trump was not briefed on the suspected bounties because the assessment was not conclusive. However, several media outlets, including the Times, have reported that the issue was included in one of the president’s written daily briefings in February. Trump has said he was never personally told about the issue.Russia has denied that it paid bounties to Taliban militants for killing U.S. troops in Afghanistan.

your ad here

Germany, France Quit WHO Reform Talks Amid Tension With Washington, Sources Say

France and Germany have quit talks on reforming the World Health Organization in frustration at attempts by the United States to lead the negotiations, despite its decision to leave the WHO, three officials told Reuters. The move is a setback for President Donald Trump as Washington, which holds the rotating chair of the G-7, had hoped to issue a common road map for a sweeping overhaul of the WHO in September, two months before the U.S. presidential election. The United States gave the WHO a year’s notice in July that it is leaving the U.N. agency — which was created to improve health globally — after Trump accused it of being too close to China and having mishandled the coronavirus pandemic. The WHO has dismissed his accusations. European governments have also criticized the WHO but do not go as far as the United States in their criticism, and the decision by Paris and Berlin to leave the talks follows tensions over what they say are Washington’s attempts to dominate the negotiations. FILE – U.S. President Donald Trump speaks prior to signing executive orders on lowering drug prices in the Eisenhower Executive Office Building at the White House in Washington, July 24, 2020.”Nobody wants to be dragged into a reform process and getting an outline for it from a country which itself just left the WHO,” a senior European official involved in the talks said. The German and French health ministries confirmed to Reuters that the two countries were opposed to the United States leading the talks after announcing its intention to leave the organization. A spokesman for the Italian health ministry said that work on the reform document was still under way, adding that Italy’s position was in line with those of Paris and Berlin. Asked about the position of France and Germany, a senior Trump administration official said: “All members of the G-7 explicitly supported the substance of the WHO reform ideas.” “Notwithstanding, it is regrettable that Germany and France ultimately chose not to join the group in endorsing the road map,” he said. A spokesman for the British government declined to comment on the latest developments but added that Britain supported the WHO and urged a reform of the body “to ensure it remains flexible and responsive.” The talks on WHO reform began about four months ago. There have been nearly 20 teleconferences between health ministers from the Group of Seven industrialized nations, and dozens of meetings of diplomats and other officials. A deal by the G-7, which also includes Japan and Canada, would facilitate talks at the G-20 and United Nations, where any changes would have to be agreed upon with China, Russia and other major governments not in the G-7. It is unclear whether a G-7 summit in the United States, at which Trump hopes leaders will endorse the road map, will now go ahead in September as planned. U.S. officials have not said what reforms Washington has sought. But an initial reform road map proposed by Washington was seen by many of its allies as too critical, with one European official involved in the negotiations describing it as “rude.” Despite changes to the original text, Washington’s push remained unacceptable, mainly to Germany, sources familiar with the negotiations said. Funding and ‘politicized management’ In the weeks before the collapse of the talks, negotiators had told Reuters positions were getting closer as Washington softened its approach and European negotiators started to see the reform process as a means to make the WHO more independent from political pressure.European governments had also begun to make skeptical remarks about the WHO in public, with Germany’s health minister urging the WHO to hasten a review of its handling of COVID-19.FILE – Director General of the World Health Organization (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus attends a news conference in Geneva, Switzerland, Feb. 28, 2020.In private, some Europeans have supported a tougher line, with some criticizing WHO chief Tedros Adhanom Ghebreyesus and what they see as politicized management of the pandemic. “Everybody has been critical of Tedros,” a negotiator from a European G-7 country told Reuters. A German government source said: “It must … be ensured in future that the WHO can react neutrally and on the basis of facts to global health events.” But European governments want to make the WHO stronger, better funded and more independent, whereas the U.S. withdrawal of funds is likely to weaken it — Washington is the largest contributor, providing 15% of the budget. Some Europeans see Trump’s criticism of the WHO as an attempt in the run-up to the U.S. election to distract attention from his handling of COVID-19, and Berlin’s ties with Washington have been strained by his decision in July to withdraw thousands of U.S. troops from Germany. Plans to reform the WHO are unlikely to be definitively shelved, especially if Trump is defeated in the November election. European governments want Washington to remain a WHO member and a financial supporter, and they have shown an interest in boosting their own funding to the body. 

your ad here

TikTok Threatens to Sue after US Moves to Ban App  

TikTok reacted to President Donald Trump’s executive order barring U.S. companies and individuals from doing business with its parent company, ByteDance, by threatening to take legal action and urging its U.S. users to lobby on its behalf.  Trump ordered sweeping bans late Thursday prohibiting U.S. companies from doing business with ByteDance and Tencent, the owner of the messenger app WeChat. The executive orders targeting the Chinese companies go into effect in 45 days.  “We are shocked by the recent Executive Order, which was issued without any due process,” ByteDance said in a statement released Friday.  The company suggested that the executive order was illegal and that it might be challenged in court. “We will pursue all remedies available to us in order to ensure that the rule of law is not discarded and that our company and our users are treated fairly — if not by the Administration, then by the U.S. courts,” the company said.  In the meantime, Tencent responded by saying it was evaluating the situation. “The company is reviewing the potential consequences of the administrative order in order to fully understand its impact,” Tencent said in a brief statement issued through Hong Kong Stock Exchange.  In addition to its hugely popular messaging feature, WeChat also links to finance and other services. It claims that the app has more than 1 billion users.  The Trump administration and U.S. lawmakers have expressed concerns that the Chinese social media services could provide American users’ personal information to the Chinese government. Both companies have said they do not share their data with the Chinese government.  The twin executive orders Thursday added new contention to growing U.S.-Chinese conflict over technology and security. The Chinese foreign ministry accused Washington of “political suppression” and said the moves would hurt American companies and consumers.  “The United States is using national security as an excuse, frequently abuses national power and unreasonably suppresses companies of other countries,” Wang Wenbin, a ministry spokesman, said.  Wang, who did not mention TikTok or Tencent by name, said China strongly opposed the move but gave no indication of how Beijing might retaliate.  The Trump administration has previously threatened to shut TikTok down if it remains under the ownership of Beijing-based ByteDance.  According to a memo sent Monday by Chief Executive Officer Zhang Yiming, ByteDance is exploring all possibilities to ensure that its subsidiary can continue operating in the United States. Without naming Microsoft directly, the company said Friday, “We even stated that we could sell our U.S. business to a U.S. company.”  The statement ended by calling on its 100 million U.S. users to put pressure on the Trump administration.  “As TikTok users, creators, partners and family members, you have the right to express your opinions to all levels of lawmakers, including the White House government,” the statement said.   

your ad here

Вибух у Бейруті: президент Лівану припускає, що причиною могла стати бомба та «іноземне втручання»

Президент Лівану Мішель Аун 7 серпня заявив, що серед ймовірних причин вибуху в порту Бейрута, який призвів до загибелі щонайменше 154 людей, є «іноземне втручання». Це перша заява представника ліванської влади про ймовірний умисний характер вибуху.

Аун пообіцяв «швидке здійснення правосуддя», однак відмовився від міжнарожного розслідування, назвавши його спробою «розмити правду».​

«Є два ймовірних сценарії того, що сталося: це була або недбалість, або іноземне втручання за допомогою ракети чи бомби», – сказав президент Лівану.

Читайте також: Без антикорупційних реформ Ліван «продовжить тонути» – Макрон у Бейруті​

За даними місцевої влади, в рамках розслідування вибуху вже заарештували 20 людей, в тому числі головного менеджера порту.

Сполучені Штати вже заявили, що не виключають версії нападу. Ізраїль, який мав неодноразові конфлікти з Ліваному, вже заперечив свою причетність.

На третій день після вибуху правоохоронці продовжують шукати докази, які б вказали на пояснення, чому тонни вибухонебезпеченого матеріалу роками перебували в портовому складі, і що саме призвело до детонації.

 

4 серпня в Бейруті стався великий вибух. Кількість жертв вже зросла до 154 людей, ще щонайменше 5 000 були поранені.

У засобах масової інформації з’явилися дані, що, попередньо, причиною вибуху була недбалість: 2 750 тонн аміачної селітри, яку використовують у добривах та бомбах, протягом шести років зберігали без відповідних заходів безпеки.

your ad here

Ромалійська припускає, що приводом для депортації з Білорусі став ефір «Настоящего времени»

Одна із затриманих у Мінську журналістів проєкту Радіо Свобода та «Голосу Америки» «Настоящее время» Ірина Ромалійська припустила, що приводом для затримання та депортації її та колег стала їхня журналістська робота в Білорусі. Про це вона написала в себе на фейсбуці.

Ромалійська зазначила, що заборону на в’їзд до Білорусі, про яку раніше повідомляв її колега Іван Гребенюк, отримали всі троє.

«Наскільки я зрозуміла, приводом (для депортації – ред.) став вчорашній ефір «Настоящего времени». Співробітники, які нас допитували, переповідали мені точки, з яких я включалася», – написала вона.

 

За її повідомленням та повідомленням Гребенюка, журналісти вилітають до Одеси.

Як повідомляло «Настоящее время», вчорашній чотиригодинний ефір каналу з зірваного мітингу опозиційної кандидатки в президенти Білорусі Світлани Тихановській тільки в соцмережах отримав понад пів мільйона переглядів.

7 серпня в Мінську затримали штатних кореспондентів телеканалу «Настоящее время» – Ірину Ромалійську, Юрія Баранюка і Івана Гребенюка.

 

За попередніми даними, затримання пов’язане зі статусом акредитації трьох журналістів.

Згодом стало відомо, що затриманих планують депортувати з Білорусі.

Тимчасова виконувачка обов’язків президента Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода Дейзі Сінделар висловила обурення цим затриманням. 

your ad here

Citing Security Concerns, Trump Orders Bans on TikTok, WeChat

U.S. President Donald Trump Thursday ordered sweeping bans on two Chinese consumer apps.He ordered the bans prohibiting U.S. companies from doing business with ByteDance, the owner of the video-sharing app TikTok, and Tencent, the owner of the messenger app WeChat. The executive orders targeting the Chinese companies go into effect in 45 days.Whether Trump has the legal authority for such actions is not immediately clear, analysts said.The move comes amid data collection and privacy concerns the Trump administration and U.S. lawmakers have expressed about the apps. However, no evidence has been cited to support the claims.Both companies have said they do not share their data with the Chinese government.“I am the first to yell from the rooftops when there is a glaring privacy issue somewhere,” mobile security expert Will Strafach told The Associated Press last month. ”But we just have not found anything we could call a smoking gun in TikTok.”Analysts said they expect China to retaliate.Secretary of State Mike Pompeo said Wednesday that the U.S. would not allow U.S. stores to sell Chinese apps because of security concerns.Millions of people around the world use the two apps.

your ad here

Melting Glacier Threatens Italian Town

Officials in northwestern Italy have evacuated part of an Alpine resort town and are closely monitoring a glacier which, following days of warm temperatures, is showing signs of breaking apart and could crash into the valley below.Officials Thursday evacuated 75 residents and tourists in the Ferret Valley from their homes and two lodgings in the shadow of the glacier.Aerial views of the Planpincieux Glacier taken Friday show a large section – estimated to be about 500,000 cubic meters in size, breaking away from the rest of the ice field. A regional glacier expert, Valerio Segor, told reporters Friday the section is about the size of a cathedral, or perhaps a soccer field if it were under 80 meters of ice.Segor said the next two or three days will be critical for the glacier, as temperatures are expected to rise during that time. He said water circulation between the ice and rocks beneath will determine if glacier breaks apart.‎The Planpincieux Glacier is located under a group of Alpine peaks on the Italian side of Mont Blanc, near the border with France.

your ad here