Daily: 18/02/2016

Агресія проти України готувалась путінською владою Росії ретельно впродовж десятиліть

agresia-ru

Агресія проти України готувалась ретельно путінською владою Росії впродовж десятиліть, заявив заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександр Литвиненко.

Як сказав він під час презентації матеріалів дослідження на тему «Крим. Війна: передумови російської агресії» в Києві, події 2014–2015 років в Україні не є випадковими і не можуть розглядатися у відриві і від попередньої політики Росії стосовно України, і від її загальної політики, яка розглядає світ у призмі так званого протиборства з західними країнами.

«Упокорення України – це російська стратегічна мета, яка виникла не сьогодні, не вчора і навіть не 300 років тому», – наводить слова Литвиненка прес-служба РНБО. За його словами, після 1991 року росіяни закріпили ідеї відновлення єдності пострадянських країн в основних документах стратегічного планування, що нині діють у Росії і визначають основні напрями її дій. Для досягнення цієї мети, переконаний заступник секретаря РНБО, використовували широкий арсенал політичних, економічних, енергетичних та інформаційно-пропагандистських заходів. «Цілі Росії ніколи не обмежувалися конкретними регіонами, завжди йшлося про всю українську державу», – вважає він.

За словами Олександра Литвиненка, з цією метою Росія сформувала широку багатоваріантну стратегію дій: зокрема, головним інструментом отримання контролю над Україною мирним шляхом був політичний режим, що стало можливим після приходу до влади Віктора Януковича. «Якби Росія втратила контроль над ним, вони планували силовий шлях», – сказав Литвиненко.

Він назвав два сценарії, розроблених, за його словами, керівництвом Росії. «Після перемоги Майдану і втечі Януковича росіяни діяли відповідно до двох попередньо запланованих шляхів. Перший і більш важливий для них – відновлення в Україні влади попереднього режиму. Ми бачили, як вони йшли цим шляхом, намагаючись легітимізувати президента Віктора Януковича за допомогою російських військ. Крім того, розпочались масштабні військові приготування, і росіяни активізувались у військовій присутності на світовій арені», – сказав він.

Литвиненко додав, що другим сценарієм був сценарій відторгнення до Криму і південно-східних областей України. «Як за командою, 1 березня почалися активні дестабілізаційні заходи в дев’яти областях України. Характерно, що тільки 6 квітня одночасні штурми адміністративних будівель відбувалися в кількох не пов’язаних один із одним регіонах – у Харкові, Донецьку, Луганську, – що свідчить про чітку спланованість», – зауважив він.

Заступник секретаря РНБО додав, що коли дуже дорогою ціною перший і другий сценарій українська держава заблокувала, «росіяни локалізували свої цілі, створюючи плацдарм на Донбасі, але і там їхній наступ було обмежено».

«Нині виникла нова реальність. Стара Україна, яка існувала до 2013 року, зникла. Змінилася геополітична ситуація у Східній і Центральній Європі. На наших очах формується її нова форма, і ми є учасниками цієї історії», – сказав Олександр Литвиненко.

Іще один промовець, директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік НАН України Володимир Горбулін заявив, що Росія цілеспрямовано готувалася до агресії щодо України, починаючи з 2013 року.

За його словами, Росія, використовуючи владу Віктора Януковича для «демонтажу» суверенітету і незалежності України, розробила та впроваджувала в дію стратегію, спрямовану на розвал Збройних сил, спецслужби «переходили під контроль російських кураторів», велася агресивна антиукраїнська пропаганда та підготовка до гібридної війни.

«Янукович підписував ганебні зрадницькі державні угоди, а проросійські політичні та криміналізовані угруповання почали відкриту боротьбу проти української держави. Стратегічні галузі та сектори економіки переходили під контроль російського капіталу, тісно пов’язаного з владою Росії», – наголосив Горбулін.

«Упродовж листопада 2013 – лютого 2014 років, – сказав він, – у Криму відбувалася консолідація проросійських сил, організовувалися незаконні збройні формування, створювалася політична і організаційна інфраструктура для окупації півострова». Горбулін додав, що Росія в той час значно активізувала розвідувальні дії та агентурну роботу на території України.

Науковець наголосив, що ситуацію у Криму, де, починаючи з 20 лютого 2014 року, були організовані сепаратистські мітинги, в яких провідну дестабілізувальну роль відігравали завезені на півострів російські громадяни, російські спецслужби намагалися використати для розповсюдження дестабілізації і на східні та південні регіони України, де б мали відбутися «народні повстання».

Він також нагадав, що в Росії в безпосередній близькості до українського кордону відбулися 18 масштабних навчань, «в яких узяли участь понад 100 тисяч військовослужбовців».

Водночас Володимир Горбулін зазначив, що Україна «гідно відповіла на агресію ворога», повідомили в РНБО.

Правда України

your ad here

Закон про електронні декларації статків не відповідає міжнародним стандартам, – Ян Томбінський

edeklaracii

Посол Європейського союзу в Україні Ян Томбінський повторив, що закон про електронні декларації статків – один із необхідних для можливості надання Україні безвізового режиму для короткотермінових поїздок до країн ЄС її громадянам – не відповідає міжнародним стандартам.

У дописі в мережі він привітав ухвалення раніше в четвер у Верховній Раді трьох інших законів із цього «безвізового пакету» – останніх, які лишалися неухваленими.

«Ми дуже цінуємо важку роботу всіх тих, хто долучився до досягнення цього результату», – заявив посол.

Та при цьому він звернув увагу: «Доведення цих зусиль до логічного завершення вимагатиме приведення Закону про електронні декларації статків (3755) у відповідність до міжнародних стандартів. Це забезпечить створення ефективної та всеосяжної системи перевірок електронних декларацій».

Також, наголосив посол, слід без подальшого зволікання призначити решту членів Національного агентства з питань запобігання корупції, щоб воно повністю запрацювало у першому кварталі 2016 року.

У четвер збіг термін, у який Україна мала ухвалити всі визначені Євросоюзом закони, щоб здобути шанс на отримання в майбутньому безвізового режиму.

Ян Томбінський уже критикував закон про електронні декларації статків після того, як він був ухвалений 16 лютого. Як заявляв 17 лютого посол, «новоухвалений закон про роботу електронної системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (3755), викликає розчарування; він не відповідає антикорупційним зобов’язанням, що їх взяло на себе керівництво України».

«Потрібно вдатися до негайних дій, щоб створити ефективну систему перевірки декларування статків і забезпечити спроможність виконання своїх обов’язків Національним агентством з питань запобігання корупції, спрямованих на перешкоджання та викриття корупції», – заявив тоді Томбінський.

Того ж дня комітет Верховної Ради з питань запобігання й протидії корупції рекомендував парламентові скасувати результати голосування за законопроект № 3755 щодо електронного декларування, але цього ще не сталося.

16 лютого Верховна Рада ухвалила в цілому зміни до закону про запобігання корупції, яким впроваджується електронне декларування для держслужбовців. Закон, крім норми про електронні декларації, містить також низку інших змін, зокрема, щодо відтермінування запровадження кримінальної відповідальності за подання неправдивих відомостей у деклараціях.

Проти ухвалення цих змін у пакеті з електронним декларуванням виступала фракція «Самопоміч». Голова антикорупційного комітету Єгор Соболєв перед голосуванням заявив, що в документі велика кількість змін, тому «не можна такі закони з голосу ухвалювати». Натомість автори законопроекту наполягали на необхідності ухвалення цього закону, щоб в Україні запрацювало електронне декларування – норма, що була вилучена під час ухвалення держбюджету.

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2016 рік уночі 25 грудня 2015 року після тривалих суперечок. 31 грудня його підписав президент. На початку року стало відомо про появу в оприлюдненому тексті ухваленого закону поправки, яка відтерміновує на рік запровадження електронних декларацій чиновників.

Запровадження електронного декларування чиновниками є однією з умов, яку Україна мала виконати для запровадження безвізового режиму з Євросоюзом.

Правда України

your ad here

Кривавий путін надсилає в окупований Донбас прострочені консерви, невідомі книжки і зброю

zipsovani-produkty

Кривавий путін надсилає в окупований Донбас прострочені консерви, невідомі книжки і зброю.

Державна прикордонна служба України заявила, що в уже 49-му так званому «гуманітарному конвої», який Росія вкотре незаконно ввела на окуповані частини Донбасу, були прострочені консерви, невідомі книжки й вантажі, не вказані в переліку.

«Особливістю цього «гумконвою» стала невідповідність характеру вантажу до зазначеного в ноті Міністерства закордонних справ Росії. Зокрема, не були зазначені книжки невідомого змісту, промислові електростанції та генератори, будівельні електроінструменти», – заявили прикордонники.

«Іще однією особливістю було те, що м’ясні та рибні консерви виявилися простроченими, оскільки їхній термін придатності зазначався у 2 роки, а дата виготовлення – 2012 рік. На коробках із м’ясними тушонками також було позначено маркування «хрупкий груз, не переворачивать». Крім того, російська сторона відмовилась надавати інформацію про зміст книжок, які перевозилися», – наголошено в повідомленні.

При цьому прикордонники нагадали, що, оскільки переміщення «гумконвою» відбувалося з грубим порушенням норм міжнародного та українського законодавства і погоджених із Міжнародним комітетом Червоного Хреста модальностей, українська міжвідомча група здійснювала контроль за ним лише шляхом візуального спостереження без виконання контрольних функцій.

Державна прикордонна служба також звернула увагу, що всі вантажівки були завантажені лише на третину.

Донецькі сепаратисти не коментували цього, а луганські виступили з запереченням цього повідомлення. Зокрема, вони стверджували, що насправді термін придатності російських консервів становить п’ять років, а не два, як на них зазначено, що маркування «крихкий вантаж» на коробках із консервами – стандартна практика, що книжок було 30 чи 40 – шкільних підручників чи що ніяких незаявлених будівельних інструментів не було.

При цьому луганські сепаратисти, повідомляючи про понад 500 тонн отриманого в більш як 50 вантажівках вантажу, перелічили низку продуктів харчування, а також пожежно-технічне майно загалом на 303 тонни, не пояснивши, які вантажі склали ще 200 тонн.

Донецькі сепаратисти повідомили про отримання 600 тонн продуктів харчування, 108 тонн пожежного обладнання і спецодягу, а також неуточнених за змістом і вагою ще деяких «цільових вантажів».

Раніше в Україні вже не раз звертали увагу, що часто якраз після безконтрольних введень таких «гумконвоїв» об’єднані сепаратистсько-російські сили значно активізували свої бойові дії проти українських військових.

Україна щоразу наголошує, що всі ці «гумконвої» Росія вводить в Україну незаконно, без згоди уряду України, з порушенням національного законодавства і загальновизнаної міжнародної практики, а переміщувані вантажі, про які заявляє Росія, часто взагалі не можуть бути визнані гуманітарними.

Правда України

your ad here

Мексика повертає Україні унікальне судно Титан-2 компанії Чорноморнафтогаз із Криму

meksyka-titan2

Мексика повертає Україні унікальне судно Титан-2 компанії Чорноморнафтогаз із Криму.

Компанія «Нафтогаз України» повідомила, що в Мексиці вирішили повернути Україні унікальне судно компанії «Чорноморнафтогаз» із Криму, інше майно якої захопила після окупації півострова Росія.

Як мовиться в повідомленні, рішення щодо судна «Титан-2» стало першим наразі офіційним визнанням уповноваженого органу іншої країни права власності компанії «Чорноморнафтогаз», перереєстрованої в Києві у 2014 році після окупації Криму Росією, на майно цієї компанії.

Це судно ще з 2003 року було в так званому бербоут-чартері (оренді без екіпажу і спорядження) в іноземної компанії й останнім часом було в субфрахті в компанії з Мексики, яка збанкрутувала, після чого судно арештувала мексиканська фінансова прокуратура. Як повідомили в «Нафтогазі», зняти арешт стало можливо завдяки спільним зусиллям НАК «Нафтогаз України», «Чорноморнафтогазу» та посольства України в Мексиці і залученню мексиканських радників, які мають досвід у звільненні морських суден.

Краново-монтажне судно «Титан-2» є унікальним і розраховане на виконання специфічних виробничих завдань – монтаж-демонтаж плавучих бурових платформ та їхнє обслуговування, мовиться в повідомленні. Щоправда, наразі після урагану воно перебуває біля берегів Мексики на мілині в пошкодженому стані. «Рішення щодо подальшого використання «Титану-2» має бути ухвалене урядом України. Відповідні пропозиції «Нафтогаз» надіслав до Міністерства економічного розвитку і торгівлі», – повідомили в компанії.

За оцінками, після окупації українського Криму Росія незаконно захопила там майна українських власників на суму в понад 1 мільярд доларів США. Україна ще восени 2015 року оцінювала свої загальні збитки внаслідок окупації Криму Росією в 1,2 трильйона гривень (тоді це було понад 55 мільярдів доларів) і заявляла, що має намір збільшити цю суму як мінімум удвічі.

Правда України

your ad here

Закон щодо виключення депутатів із виборчого списку залишається прийнятим

verhovna_rada

Закон щодо виключення депутатів із виборчого списку залишається прийнятим.

Депутати не підтримали жодну з двох зареєстрованих постанов, що мали на меті скасувати голосування за законопроект № 3700 щодо виключення депутатів із виборчого списку після оголошення результатів виборів.

Закон, який передбачає дозвіл партіям виключати кандидатів у народні депутати України з виборчого списку в багатомандатному окрузі після оголошення результатів виборів і до ухвалення рішення Центральної виборчої комісії про визнання їх обраними, був ухвалений 16 лютого. 

Цей документ поданий лідерами всіх фракцій коаліції, а також Олегом Ляшком. Натомість низка депутатів, зокрема, група «Єврооптимісти», виступали категорично проти ухвалення цього закону.

Скасувати цей законопроект закликала Верховну Раду громадянська мережа. Члени організації заявили, що документ був ухвалений з грубим порушенням закону України про регламент Верховної Ради.

А в Комітеті виборців України президента України Петра Порошенка закликали застосувати право вето щодо цього закону.

Раніше з критикою законопроекту виступали представники «Реанімаційного пакету реформ». Експерти ініціативи опублікували заяву, в якій закликали парламент відхилити законопроекти № 3693 та № 3700 як такі, що встановлюють «диктатуру партійних лідерів».

Правда України

your ad here

На Дніпропетровщині попрощались з сімома невідомими Героями України

geroi-ua

На Дніпропетровщині попрощались з сімома невідомими Героя України. Тіла невпізнаних бійців поховали на Краснопільському кладовищі, що поблизу Дніпропетровська.

Віддати останню шану військовослужбовцям зібрались представники влади, військові, духовенство, небайдужі жителі.

В останню путь бійців проводжали під звуки Державного гімну України, священики відслужили молебень. На кожній труні є напис «Тимчасово невстановлений захисник України» та реєстровий номер.

За даними Дніпропетровської облдержадміністрації, загалом на цьому цвинтарі поховали 259 невідомих воїнів. 104 з них потім ідентифікували та перепоховали в рідних містах та селах.

У квітні 2015 року на Краснопільському цвинтарі, де поховані невідомі й вже ідентифіковані бійці АТО, відбулось відкриття військового Меморіалу загиблим Героям України.

Загалом з початку АТО до Дніпропетровського бюро судмедекспертизи надійшло 1182 тіла загиблих у Донецькій та Луганській областей. Візуально впізнано 662 бійців, імена 271 вдалося дізнатися за допомогою ДНК-експертизи. 

Правда України

your ad here

Лех Валенса був агентом комуністичних спецслужб, повідомляє Інститут національної пам’яті Польщі

valensa-agent

Інститут національної пам’яті Польщі повідомляє про виявлення документів, які свідчать про те, що колишній президент цієї країни Лех Валенса був секретним агентом комуністичних спецслужб.

Голова інституту Лукаш Камінський 18 лютого повідомив, що документи були виявлені цього тижня в будинку покійного генерала Чеслава Кищака – колишнього міністра внутрішніх справ в ПНР.

«В особовій справі (Валенси – ред.) знайдений конверт, в якому – згода на співпрацю зі службою безпеки підписана «Лех Валенса», псевдонім «Болек». У справі також, серед іншого, підписані псевдонімом «Болек» квитанції, що підтверджують отримання грошей», – сказав Камінський.

За його словами, у справі виявлені також численні доноси таємного агента, який працював під псевдонімом «Болек», а також записки співробітників служби безпеки, складені після зустрічей з агентом.

Екс-президент Польщі, лауреат Нобелівської премії мируЛех Валенса, який зараз перебуває за кордоном, сьогодні ще не прокоментував цю інформацію. Однак вчора, коли з’явилися повідомленняпро знахідку, в одній з соцмереж написав: «Не може бути жодних матеріалів,які б стосувалися мене. Якби вони були, то не було б потреби їх підробляти. У суді я це доведу».

72-річний Валенса раніше визнавав, що підписував згоду стати агентом, але наголошував, що ніколи не працював ним.

У 2000 році його виправдав суд, заявивши, що доказів співпраці Валенси з комуністичними спецслужбами не знайдемо.

Правда України

your ad here

Верховна Рада України призначила пенсії особам, які отримали інвалідність під час Революції гідності

poraneni-maidan

Верховна Рада України ухвалила за основу і в цілому законопроект «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пенсій особам, які отримали інвалідність внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я під час участі у Революції гідності. За відповідне рішення віддали свої голоси 245 депутатів при 226 необхідних.

«Цей законопроект дає можливість нашим братам, які стояли на Майдані, якщо вони отримали каліцтво, інвалідність, але не мають страхового стажу отримати підтримку держави. Їм буде призначена пенсія по інвалідності незалежно від того є у них страховий стаж чи немає», – сказала голова комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, депутат від «Народного фронту» Людмила Денісова.

Законопроектом також передбачається, що виплати передбачені для осіб, які звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року.

Згідно з пояснювальною запискою законопроекту, прогнозується, що кількість людей, на яких поширюватимуться норми документу, становитиме не більше 50, відповідно, для його реалізації потрібно близько 500 тисяч гривень на рік.

У лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто людей, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів, які влучали протестувальникам у голову, серце і шию. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею.

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі осіб, 104 з них загинули.

Правда України

your ad here

Європейський союз розпочав відкрито вказувати про присутність російських військ на сході Україні

terorysty_putina

У своїх офіційних документах Європейський союз розпочав відкрито вказувати про присутність російських військ на сході Україні, пише європейське інтернет-видання.

Як зауважує оглядач видання Ендрю Ретман, вперше про це написано у вівторок в Офіційному журналі ЄС. У повідомленні про внесення до «чорного списку» заступника міністра оборони Росії Анатолія Антонова вказано – «за участь у підтримці розміщення російських військ в Україні». Така ж причина внесення до списку і першого заступника міністра оборони Росії Аркадія Бахіна.

«Чорний список» також поповнив старший російський командувач Андрій Картаполов «за участь у формуванні та реалізації військової кампанії Росії в Україні», пише видання.

Раніше прямі заяви про діяльність регулярної російської армії на сході України лунали тільки з вуст окремих європейських лідерів, зокрема голови Європейської ради Дональда Туска та в неофіційних заявах лідерів держав ЄС.

Україна, США і НАТО про присутність російських збройних сил в Україні заявляли невдовзі після початку бойових дій на сході. НАТО і США опублікували супутникові знімки, які це підтверджують, додає Ендрю Ретман.

Голова європейського дипломатичного корпусу Федеріка Моґеріні досі уникала формулювань про військову присутність Росії в Україні, використовуючи фразу «іноземні збройні угруповання». Речниця Моґеріні Майя Коціанчич пояснила, що нове мовне трактування в Офіційному журналі не є випадковим, бо відображає наявність «все більших свідчень, які підкреслюють відповідальність Росії» в конфлікті.

Як додає видання, частина доказів надана секретною доповіддю про російську діяльність в Україні від розвідувального підрозділу Європейської дипломатичної служби.

13 лютого на полях Конференції з питань безпеки у Мюнхені міністр закордонних справ України Павло Клімкін продемонстрував фотодокази перекидання Росією значної кількості зброї через кордон на Донбас. Він заявив, що кількість цих боєприпасів може скласти основу для будь-якої наступальної операції. Москва заяви про присутність своїх військових на Донбасі заперечує і каже, що там можуть бути хіба що «добровольці».

Правда України

your ad here