Daily: 01/13/2016

Правий сектор, уже без Яроша, планує дотримуватися революційної стратегії

pravyi-sector

У Києві біля Лук’янівського СІЗО 12 січня відбулась акція підтримки в’язнів, які на думку організаторів, були арештовані за політичними мотивами. Організатори акції, серед яких представники ВО «Свобода» та «Комітету визволення політв’язнів», склали список українських, на їхню думку, політв’язнів, до якого вписали імена 79 людей.

На акцію до Київського слідчого ізолятора прийшли близько сотні учасників, серед яких також були представники націоналістичних організацій, зокрема з «Правого сектору» та «Білого молота». За словами речника «Правого сектору» Олексія Бика, головними вимогами мітингувальників є «припинення політичних переслідувань та звільнення політв’язнів».

«Різниця між режимом Януковича і режимом Порошенка полягає лише у тому, що за часів Януковича переслідувалися так само представники так званої ліберальної опозиції, а режим Порошенка зосередився на націоналістах, і це сталося тому, що зараз ми єдині з опозиційних рухів, які відверто демонструють ворожість до цього режиму і оголошують йому війну. Ми не приховуємо того, що хочемо режим Порошенка знищити, і ми це зробимо, як тільки матимемо таку можливість», – заявив речник «Правого сектору».

Також організатори мітингу анонсували акції протесту з вимогами реформ у пенітенціарній системі України. Акція закінчилась рок-концертом. Сцену розмістили одразу біля паркану слідчого ізолятора.

Наприкінці минулого року колишній провідник «Правого сектору», народний депутат Дмитро Ярош, який іще в листопаді склав повноваження провідника, оголосив, що взагалі виходить із цієї організації через її «радикалізм на межі з маргінесом». Слідом за ним про вихід із лав організації заявили й добровольчі воєнізовані структури «Правого сектору». У русі натомість заявили, що Ярош не сприймає його «революційної стратегії».

Об’єднання «Білий молот» ультраправого націонал-соціалістичного спрямування виникло на Київщині ще 2013 року й займалося погромами нелегальних залів ігрових автоматів і місць, де, за словами його членів, торгували наркотиками чи незаконно розливали алкоголь. Воно було серед засновників руху «Правий сектор», але навесні 2014-го рух виключив це об’єднання зі свого складу за «маргінальні дії, які паплюжать рух «Правий сектор», та недотримання дисципліни».

Правда України

your ad here

Корупційний генпрокурор Росії чайка буде перевіряти Фонд Навального

genprokuror-chaika

Генеральна прокуратура Росії включає Фонд боротьби з корупцією (ФБК) опозиціонера Олексія Навального до реєстру організацій, де у 2016 році будуть проведені перевірки. Про це 12 січня повідомили у прес-службі російської Генпрокуратури.

Слідчі Генпрокуратури планують перевірити відповідність діяльності організації цілям, передбаченим її установчими документами і законодавству Росії.

Перевірку проводитимуть у серпні 2016 року упродовж 20 робочих днів.

Сам Олексій Навальний заявив, що попри це ФБК не зупиниться.

«На сайті генпрокуратури ФБК вже видно як внесений до реєстру перевірок. Нам не звикати. Сьогодні ось і Пресненський суд відхилив наш позов до Чайки вже втретє. Всього вже з десяток відмов. Ми теж «послаблювати хватку» не плануємо», – написав Навальний у мережі.

Фонд боротьби з корупцією 1 грудня опублікував розслідування, автори якого звинувачують членів сім’ї Юрія Чайки й низку чільних працівників прокуратури в корупції і побудові бізнесу «на здирництві, «відкатах» і рейдерстві», а також у зв’язках з зі злочинними угрупованнями. На їхню думку, це було б неможливо без сприяння генпрокурора. Юрій Чайка назвав це розслідування «брехливим» і заявив, що воно було «замовлене» підприємцем Вільямом Браудером, керівником фонду Hermitage Capital, який був одним із ініціаторів ухвалення у США «закону Магнітського» про особисті санкції проти корумпованих російських посадовців. Сам бізнесмен спростував заяву генпрокурора Росії.

Правда України

your ad here