Daily: 12/01/2016

Посіпака бєні коломойського боря філатов остаточно об’єднався з вілкулом і його бандою

Vilkul_Filatov

Міський голова Дніпропетровська Борис Філатов запропонував одній із лідерів місцевого осередку «Опозиційного блоку» Світлані Єпіфанцевій посаду заступника мера. Про це 12 січня повідомили у прес-службі міського голови.

За даними з прес-служби, своє рішення Філатов назвав «компромісом, який стане для жителів Дніпропетровська упевненістю у завтрашньому дні».

За його словами, в ситуації, коли електоральні симпатії дніпропетровців розділилися навпіл, йому як меру важливо самому «не роздвоїтися».

«Я самостійно звернувся до Світлани Єпіфанцевої з пропозицією стати моїм заступником. Так-так. Не мені нав’язали Світлану, а я добровільно запросив її працювати. Чому мій вибір припав на Єпіфанцеву? Саме тому, що вона основний конкурент і мій послідовний ворог. Упевнений, мені буде легко з нею працювати», – зазначив Філатов.

Філатов наголосив, що це виважений крок. За його словами, на своїй посаді Єпіфанцева тепер буде «виражати і відстоювати думку другої половини Дніпропетровська».

«За кращими європейським стандартам, ми фактично вводимо в Дніпропетровську посаду міського омбудсмена», – заявив він.

Сама Світла на Єпіфанцева на своїй сторінці в соціальних мережах написала, що почне виконувати повноваження заступника мера з 15 січня.

29 грудня 2015 року в Дніпропетровську депутати від «Опозиційного блоку» і «Громадської сили» скликали виїзне засідання міськради в будівлі Амур-Нижньодніпровської районної ради і обрали секретаря. Ним став керівник «Громадської сили», бізнесмен Загід Краснов. У засіданні брало участь 35 депутатів міськради з 64-х. За Краснова проголосувало 33.

Напередодні в мерії називали це зібрання незаконним, та 29 грудня міський голова Дніпропетровська Борис Філатов підписав рішення міської ради про обрання секретаря, зауваживши, що не може «проігнорувати думку депутатів», хоча «є багато питань до форми, часу і місця проведення сесії».

Правда України

your ad here

Старий розпусник Петя губошльоп симоненко хоче повернути собі партійне корито

petia-guboshlep

Лідер КПУ Петро Симоненко звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії суддів зі скаргою на дії судді Окружного адміністративного суду Києва Валерія Кузьменка, вчинені під час розгляду ним справи про заборону Компартії України.

«У своїй скарзі Петро Симоненко вказав, що суддя Валерій Кузьменко допустив грубі порушення. Незаконно відмовив КПУ у доступі до правосуддя, що не дало можливості представникам КПУ реалізувати надані їм процесуальні права. Порушив принципи гласності та відкритості судового процесу, призначивши розгляд справи в порядку письмового провадження. Порушив принципи рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом. Порушив правила відводу судді», – мовиться у повідомленні Компартії України, опублікованому 12 січня.

У грудні минулого року Комуністична партія України звернулася до Київського апеляційного адміністративного суду зі скаргою на постанову Окружного адмінсуду Києва про заборону діяльності цієї політсили.

16 грудня 2015 року Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов Міністерства юстиції України про заборону Комуністичної партії. Була заборонена офіційна діяльність партії або участь її у майбутніх виборах.

У липні 2014 року Міністерство юстиції подало судовий позов про заборону КПУ.

Як пояснив міністр юстиції Павло Петренко, Міністерство юстиції є тим органом, який здійснює перевірку політичних партій на предмет, чи їхня діяльність, пропаганда та символіка не підпадає під заборону. Міністерство сформувало незалежну комісію, яка надала висновки: комуністичні партії порушували найменуванням, символікою, статутом та програмою закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні».

Правда України

your ad here

Фондові біржі Шанхая і Шенчженя переривають торги, щоб не допустити обвалу своїх індексів

fondovi-torgy

2016 рік для фондових ринків почався важко. Фондові біржі Шанхая і Шенчженя на початку січня кілька разів переривали торги, щоб не допустити суттєвого обвалу своїх індексів.

Негативні настрої з фондових майданчиків Китаю перекинулися на ринки США і ЄС, а засоби масової інформації вже назвали старт торгів у 2016 році найневдалішим з 2008-го.

Наскільки серйозною є криза в Китаї та як він позначиться на глобальній економіці, в тому числі – на економіці України? Це, напевно, одне з найактуальніших питань початку нинішнього року.

Якщо подивитися на графіки композитного фондового індексу Шанхайської фондової біржі (SHCOMP), то жодної катастрофи для китайського ринку не сталося.

У січні 2016 року індекс повернувся до своїх значень у грудні 2014 року, тобто до рівня практично річної давності. Чого ще можна було очікувати від ринку, який виріс із січня по червень 2015 року на 60%, в основному під дією монетарних чинників і слабкої фундаментальної економічної статистики.

Тому падіння ринку в другому півріччі 2015 року видавалося досить природним явищем.

У чому причина нинішньої кризи? Народному банку Китаю не варто було в 2015 році тривалий час утримувати облікову ставку на дуже низькому рівні.

Яким би великим не був китайський фондовий ринок, проте лише частина його доступна іноземцям. При цьому бажання спекулювати на ринку призводить до різноспрямованих потоків капіталу, які негативно впливають на фінансову систему країни.

Пік розбалансованості фінансової системи КНР припав на період після підвищення Федеральною резервною системою облікової ставки, що посилило відплив капіталу.

Також влада КНР мала намір у січні зняти обмеження на продаж акцій, які вводилися в 2015 році з метою стабілізації фондового ринку країни. Саме на очікуваннях великого розпродажу акцій впали індекси фондової біржі Шанхая і Шенчженя на початку року, а каталізатором стали негативні аналітичні звіти інвестбанків про перспективи економіки КНР у 2016 році.

Якщо уважно подивитися на графіки SHCOMP за місяць, рік та п’ять років, то видно, що падіння фондового ринку в Китаї в другій половині 2015 року не може бути причиною погіршення економічної ситуації в Піднебесній.

Повернувшись до показників річної давнини, індекси описали спекулятивне коло і за рік практично не примножили капіталізацію китайських компаній, але, втім, суттєво і не знизили її.

Це свідчить про те, що потенціал залучення капіталу на фондовому ринку китайськими компаніями залишається майже таким, як і рік тому. Однак мінуси з підвищеною волатильністю все ж є.

Наприклад, у грудні 2015 року, коли деякі українські “експерти” пророкували крах економіки КНР, заступник голови Комісії з регулювання ринку цінних паперів КНР (CSRC) Фанг Ксінгхаї проводив зустріч з пенсійними фондами Канади.

Це був не дружній візит ввічливості, а гостра необхідність. Через ринок депозитарних розписок китайські емітенти давно присутні на північноамериканських фондових ринках. За даними The Bank of New York Mellon, станом на 9 січня 2016 року китайські компанії зареєстрували 309 випусків депозитарних розписок.

Це приблизно 10% від усього світового ринку діючих розписок. З них 43 випуски торгувалися на NASDAQ і 60 – на Нью-Йоркській фондовій біржі. І ще стільки ж торгувалися на біржах країн ЄС.

Мода на інвестиційні та пенсійні фонди, що інвестують в Китай, зберігалася на ринках Великої Британії, США і Канади принаймні 10 років.

За цей час виросло ціле покоління інвесторів, які пам’ятали ще розписки на акції China life по 5 доларів за штуку (зараз вони торгуються в межах 20–40 доларів).

Більш того, китайські емітенти увійшли в популярні фондові індекси та проникли до портфелів індексних фондів. Два цих чинника (велике число ADR і GDR, а також присутність у фондових індексах) роблять світовий фондовий ринок залежним від подій на біржах Шанхая і Шенчженя.

Ми зараз спостерігаємо парадоксальну кругову залежність: підвищення ставки ФРС підсилює відтік капіталу з КНР, водночас це призводить до двох негативних тенденцій для США:

– посилення девальвації юаня до долара США робить китайські товари в США дешевшими;

– обвал фондового ринку КНР посилює паніку на NASDAQ і NYSE.

За останні 5-10 років Китай домігся, що проблеми їх економіки стають надбанням уряду КНР і проблемою для США і ЄС.

Отже, певною мірою проблеми економіки КНР – це проблеми ФРС, яка тепер, боячись обвалити фондові біржі США, буде менш активно підвищувати ставку або, у всякому разі, уважно спостерігати за подіями в Китаї.

Фундаментальна макроекономічна статистика з Китаю дійсно погана. Економіка Піднебесної вже не зможе зрости на 7% у 2016 році.

Але влада КНР не здається і досить жорстко, у властивій їй манері, реагує на кризу.

20 липня журнал Caijing припустив, що припинення участі на ринку Китайської держкорпорації з інтервенціями в 1 трлн юанів призвело до колапсу і падіння індексу SHCOMP. Це припущення викликало падіння ф’ючерсів у Китаї, але в дуже короткі терміни CSRC вирішила питання радикальним способом, попутно оголосивши, що повідомлення Caijing було просто “чутками”.

Журналіста, який написав про це, заарештували за “поширення недостовірної інформації про торгівлю акціями та ф’ючерсами”.

Після цього арешти поширилися і на професійних учасників ринку. В серпні 2015 року був заарештований керуючий директор самої успішної компанії в сфері інвестиційного банкінгу Китаю – CITIC Securities – Сюй Ган. Загалом за 2015 рік було проведено близько 170 арештів, велика частина з яких стосувалася незаконного вивезення капіталу з країни.

Коли арешти учасників ринку не допомогли, влада КНР взялася за регуляторів.

Фігурантом розслідування став начальник відділу IPO регулятора ринку цінних паперів (CSRC) Яо Ган. Дисциплінарна комісія компартії Китаю підозрює його в “серйозних порушеннях”. До кінця року відбулися арешти і в Народному банку Китаю, а також в держкорпорації, на яку були покладені функції інтервенцій.

У ЗМІ вже просочилися чутки, що Дисциплінарна комісія компартії Китаю не концентрує всі звинувачення лише навколо вивезення капіталу з країни, у китайських комуністів є питання і до якості інтервенцій на фондовому ринку. Наприклад, у процесі інтервенцій China Investment Corp. могла скуповувати акції компаній, діяльність яких згодом викликала питання у контролюючих органів.

Тільки за листопад 2015 року в КНР було заарештовано, за підрахунками гонконгської преси, від 15 до 17 чиновників фінансового сектора різних рівнів.

Та хай там як, але китайська влада не здається. А Федеральному резерву після легкої паніки на NASDAQ і NYSE треба буде 10 разів подумати, перш ніж приймати рішення, які посилюватимуть відтік капіталу з ринків.

Також слід врахувати, що в класичному регулюванні фінансових ринків арешти використовувалися вкрай рідко, тому заспокійливий та антикорупційний ефекти від них ще до кінця не вивчені й наслідки слабо прогнозовані.

Але головне, що станом на кінець року в CSRC в черзі на реєстрацію первинного розміщення акцій (IPO) накопичилося близько 600 емітентів, і всі вони були впевнені, що готові до успішного IPO. При цьому золотовалютні резерви Народного Банку Китаю становили $3,5 трлн, і навіть незначному їх зменшенню (на $125 млрд) влада КНР намагалися запобігти арештами.

Саме завзятість уряду КНР і незацікавленість влади США в китайській кризі залишають надію, що катастрофи для китайської економіки можна буде уникнути.

В іншому випадку планові потрясіння на сировинних ринках від збільшення ставки ФРС можуть перерости в катастрофу.

Однак, навіть якщо вдасться уникнути найгіршого сценарію, ситуація в КНР прямо торкнеться як країн із сировинними економіками, так і розвинених ринків.

Думаю, що найбільш болючою криза буде для сировинних ринків. І це дуже погана новина для України, оскільки аграрний експорт раніше буде забезпечувати основну частину валютної виручки країни.

Власне механізм обвалу цін на залізорудну сировину і сталевий прокат в кінці 2015 року був би неможливий без впливу подій на китайському ринку, в 2016 році він може поширитися і на ринок кольорових металів, сировини для хімічної промисловості, сільськогосподарської сировини для нехарчових галузей.

Також, швидше за все, помітно зменшиться інвестиційна активність китайських виробників в Африці. Втім, це має вкрай незначний вплив на нашу країну.

Набагато важливішим залишається питання, як ця криза позначиться на економіці ЄС, оскільки китайські товари можуть дешевшати через девальвації юаня до євро.

Втім, тут поки що не видно апокаліптичного сценарію. Швидше за все, ЄС вдасться уникнути значного негативного впливу китайської кризи, як завдяки послабленню курсу євро до долара, так і меншої залежності європейських фондових майданчиків від китайських емітентів.

Правда України

your ad here

Всього за чотири з половиною місяці українці створили 17.000 петицій до Президента

petycii

Всього за чотири з половиною місяці українці залишили на сайті президента 17.000 петицій. 36 з них потрапили йому на стіл. 10 фактів про те, чого хочуть від Порошенка українці — і чи задовольняє він їх

28 серпня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ, яким затвердив порядок розгляду електронної петиції, адресованої йому, та дав старт роботі відповідного розділу сайту.

З цього часу для будь-якого громадянина стало можливо достукатися до керівництва держави і отримати відповідь. Для цього потрібно зібрати довкола себе однодумців: петицію за три місяці має підписати хоча б 25.000 осіб. Відповідь голова держави повинен дати у десятиденний термін з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

10 найцікавіших фактів про новий сервіс комунікації громадян і влади.

1. Першою електронною петицією стала ініціатива щодо «повного та докорінного перегляду податкової системи України з метою спрямування її на сприяння та допомогу малому бізнесу». Вона була зареєстрована одразу ж на наступний день після підписання президентом указу про електронні петиції — 29 серпня 2015 року. Втім за три місяці петиція не набрала й половини необхідних для розгляду голосів. Її результат — 9.439 підписів (37,8% від необхідного).

2. Першою успішною петицією стала ініціатива про «вільне володіння вогнепальною зброєю». Її також зареєстрували 29 серпня 2015 року і вже за сім днів їй вдалося набрати 25.000 голосів. Наразі петиція має 36.244 підписи і є другою за популярністю серед користувачів. У відповіді Порошенко звернувся до голови Конституційної комісії та спікера Верховної Ради з проханням ініціювати скликання засідання робочої групи комісії для обговорення можливості прийняття закону Про цивільну зброю та боєприпаси.

3. Найпопулярнішою за весь час існування ресурсу петицією стала ініціатива, яка стосується скасування розмитнення і акцизного податку на імпорт авто. На даний момент вона має 38.326 підписів. Президент запропонував прем’єр-міністру Арсенію Яценюку забезпечити комплексне і ґрунтовне відпрацювання центральними органами виконавчої влади питання зниження податкового навантаження на імпорт легкових автомобілів.

До речі, в той самий день з’явилася петиція зі схожим проханням «Cкасування акцизу на імпорт автомобілів», яка теж зібрала необхідну кількість голосів.

4. Загалом 32 електронні петиції набрали потрібну кількість підписів і були розглянуті президентом. Ще чотири — перебувають на розгляді.

5. На даний момент на розгляді Президента України перебувають петиції, які стосуються:

1) Відновлення гарантій щодо розмірів середніх посадових окладів освітян;

2) Припинення політичного переслідування НУ Одеська юридична академія і Сергія Ківалова;

3) Припинення подачі електроенергії, виробленої в Україні, на частково окуповану територію АР Крим;

4) Звільнення Віктора Шокіна та призначення відкритого та прозорого конкурсу на посаду головного прокурора України.

Всі ці ініціативи набрали понад 25.000 підписів і є обов’язковими до розгляду Порошенком.

6. Загальна кількість петицій на момент написання матеріалу складала 17.005. Активні з них (ті, які ще мають час для збору підписів) — 5.226.

7. Успішні петиції складають 0,21% від всієї їх кількості на сайті (36 петицій з 17.005), тобто шанс успішності документу складає 1:472.

8. Загальна кількість підписів на 36 успішних петиціях складає майже мільйон — 968.930, або трохи менше за населення Кіровоградської області. В середньому це 26.914 підписів на один онлайн-документ.

9. Інструмент електронної петиції до президента використовується українськими користувачами і в якості тролінгу. Так, серед успішних петицій є ініціатива «Призначити Тимошенко Юлію Володимирівну послом в Гондурас» та «Дарта Вейдера — в прем’єр-міністри України». За відправку Тимошенко підписалися 27.020 чоловік, за Вейдера — 25.396. Президент відповів на ці документи серйозно, проте не без гумору: «Потреба у започаткуванні діяльності дипломатичного представництва у Гондурасі на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом України наразі відсутня», — відписав він на петицію щодо Тимошенко.

10. Три петиції за три місяці не змогли зібрати навіть 4 підписи, а кілька десятків петицій — 5 підписів. Це говорить про те, що їхні автори не залучили до ініціативи принаймні своїх друзів, колег чи родину. В деяких випадках вкрай непопулярних петицій користувачі вписували своє ім’я замість назви документу.

Реєстрація громадянина на сайті займає менше хвилини. Щоб отримати акаунт, спочатку потрібно вказати пошту. Далі система попросить надати персональні дані на вибір — Bank ID, електронно-цифровий підпис або податковий номер. Ця додаткова верифікація даних потрібна «у зв’язку з неодноразовими спробами технічного втручання в роботу сайту електронних петицій», зазначено на сайті. Тобто один користувач може створити багато акаунтів електронної пошти, але друга частина реєстрації виключає можливість підписання петиції одною людиною з різних акаунтів. Жодних повідомлень про фальшування при збиранні підписів ще не було.

Правда України

your ad here

Петро Порошенко оголосить чергову хвилю мобілізації після відповідного звернення Генштабу ЗСУ

mobilizacia

Президент України Петро Порошенко заявив, що внесе до Верховної Ради проект закону про оголошення чергової хвилі мобілізації після відповідного звернення Генерального штабу Збройних сил України.

“Звільнення української території – це не тільки зусилля дипломатів, це не тільки політико-дипломатичні зусилля української влади, але і сильні ЗСУ в чіткій координації з якими ми будемо забезпечувати тверде і неухильне виконання Мінських угод. І якщо для цього потрібно буде вийти з ініціативою (про оголошення чергової хвилі мобілізації – ред.) керівництву ЗСУ, то я підтримаю і відповідний законопроект буде внесений до Верховної Ради”, – сказав Порошенко журналістам у Тернополі, відповідаючи на запитання про те, коли буде оголошена чергова хвиля мобілізації в Україні.

Президент зазначив, що ініціатива щодо проведення мобілізації повинна виходити від керівництва Міністерства оборони України та Генерального штабу ЗСУ.

“Поки що, незважаючи на істотне скорочення кількості обстрілів в порівнянні з тими, які ми спостерігали наприкінці листопада і початку грудня, ми змушені тримати добре озброєний і значний контингент українських військ на лінії зіткнення”, – підкреслив Порошенко.

Як повідомлялося, 20 листопада 2015 року начальник головного управління персоналу Генерального штабу Збройних сил України Ігор Воронченко повідомив, що чергова, сьома хвиля мобілізації може бути оголошена в першому кварталі наступного року. “Швидше за все, в лютому-березні (може бути оголошена мобілізація – ред.)”, – сказав він.

Воронченко уточнив, що мова не йде про мобілізацію 40 тис. осіб і в даний момент йдуть розрахунки, скільки чоловік необхідно призвати на службу в ЗСУ.

Шоста хвиля часткової мобілізації пройшла в червні-серпні 2015 року.

Правда України

your ad here

Надія Савченко втратила уже 15 кілограмів ваги і написала лист до українців

lyst-savchenko

Українська громадянка, народний депутат Надія Савченко, яку утримують у СІЗО в Росії, продовжує голодування, вона втратила уже 15 кілограмів ваги. Про це повідомив її адвокат Микола Полозов після зустрічі з українкою в СІЗО.

«Бачився в СІЗО з Надією. Сьогодні 26-ий день її голодування. Вона втратила 15 кілограмів ваги», – написав Полозов на своїй сторінці у мережі.

За словами адвоката, здоров’я Савченко викликає побоювання.

Здоровье Надежды вызывает опасения. Она испытывает боли в поджелудочной, приступы тошноты. Уговоры прекратить голодовку – безрезультатны(

Він також оприлюднив лист Савченко до українців.

«Вірю, це кляте пекло скоро рухне і покотиться в руїни і забуття, куди йому й дорога. Буду рада знову бачити вас, чути вас і говорити з вами на моїх судах. І вірю зовсім скоро, вже, на волі в Україні», – написала Савченко в своєму зверненні.

Минулого тижня представник суспільно-спостережної комісії Ростовської області Росії Леонід Петрашіс повідомляв, що Савченко п’є тільки воду і її стан здоров’я поки що не викликає побоювань.

7 грудня 2015 року суд у Донецьку Ростовської області Росії продовжив арешт громадянки України Надії Савченко до 16 квітня 2016 року. Від 18 грудня Савченко оголосила голодування. За словами адвокатів, після оголошення вироку українка планує оголосити сухе голодування, вимагаючи звільнення. Це вже не перше голодування Савченко.

Надію Савченко у Росії звинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і незаконному перетині російського кордону.

Савченко та її захист звинувачення відкидають і заявляють, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім примусово переправили її до Росії.

Правда України

your ad here

Кривавий путін врешті визнав, що Росію не можна вважати супердержавою

rashka

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія не претендує на роль «супердержави». Про це він заявив в інтерв’ю німецькому виданню Bild, опублікованому на сайті Кремля.

«Це дуже дорого і ні до чого. Ми займаємо п’яте місце, шосте місце в світі за обсягом економіки. Зараз, можливо, трохи менше, зважаючи на ті економічні складнощі… але ми точно знаємо, що у нас є дуже хороші перспективи розвитку і потенціал. За паритетом купівельної спроможності це десь шосте місце приблизно», – сказав він.

Згідно з результатами опитування, проведеного «Левада-центром» наприкінці листопада 2015 року, кількість росіян, які вважають Росію «великою державою», зросла за останні чотири роки на 18 відсотків. «Великою державою» Росію назвали 65 відсотків респондентів.

У 2011 році такої думки дотримувалися трохи менш як половина опитаних. У 1999 році «великою державою» Росію називала третина респондентів, а протилежної думки дотримувалися 65 відсотків.

Правда України

your ad here

Впродовж минулої доби бойовики 35 разів порушували умови перемир’я

boiovyky-porushuut

У прес-центрі штабу АТО у вівторок повідомили, що ситуація в зоні проведення АТО знову загострилась. Впродовж минулої доби бойовики 35 разів порушували умови перемир’я вздовж усієї лінії розмежування сторін. Про це йдеться у повідомленні на сторінці у мережі.

За даними штабу, атакуючи переважно з настанням сутінків, проросійські сепаратисти обстріляли Піски, Опитне, Авдіївку, Верхньоторецьке, околиці Мар’їнки, Красногорівки, Новгородського, Зайцева, Майорська, Луганського, Кримського.

«Поблизу Семигір’я, відбулось бойове зіткнення. У результаті короткого бою із застосуванням стрілецької зброї наші бійці відкинули нападників на вихідний рубіж. Неподалік Троїцького, що на кордоні Донецької та Луганської областей, окупанти пристрілювали 82-міліметровий міномет», – йдеться в повідомленні.

У штабі АТО не повідомляють про постраждалих в результаті обстрілів українських військових.

Оновлених даних про те, як минула ніч на Донбасі станом на ранок вівторка не надають ні сайти луганських, ані донецьких сепаратистів. Напередодні останні заявляли, що ЗСУ обстріляли Комінтернове, використовуючи 82-міліметрові міномети. Сепаратисти угруповання «ЛНР» звинуватили ЗСУ в накопиченні військової техніки біля лінії зіткнення.

Наприкінці минулого року на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську досягли домовленості про черговий, уже шостий режим тиші на Донбасі, що мав почати діяти в ніч на 23 грудня 2015 року, але повідомлення про порушення режиму припинення вогню продовжують надходити. Сторони конфлікту на Донбасі звинувачують одна одну в його порушенні і заперечують звинувачення на свою адресу.

Правда України

your ad here

Alea iacta est – італійська UniCredit Group продає «Укрсоцбанк»

ukrsotsbank

Італійська банківська група UniCredit Group остаточно домовилася про продаж свого українського активу «Укрсоцбанку» російській фінансово-промисловій групі «Альфа-груп», мовиться у повідомленні UniCredit Group, опублікованому 11 січня.

На отримання необхідних дозволів регуляторних органів і завершення операції очікують упродовж 2016 року.

Угода передбачає, що UniCredit Group передасть свій пакет акцій в «Укрсоцбанку» компанії ABHH, приватній холдинговій компанії з інвестиціями у кількох банківських бізнесах у СНД, в обмін на випущені акції, які відповідають частці володіння у ABHH рівний 9,9%, після закриття угоди.

Переговори про продаж велися з серпня 2015 року.

У «Альфа-груп» і Unicredit вже є досвід співпраці: кілька років тому акціонери «Альфа-груп» придбали понад 5% італійської групи.

За даними Національного банку України, станом на 1 жовтня 2015 року за розміром активів «Укрсоцбанк» займав сьоме місце, «Альфа-Банк» – восьме місце серед понад 100 фінустанов, які діють в Україні.

Якщо угода буде виконана, українці з банківськими картками нинішнього банку UniCredit втратять можливість без додаткових витрат знімати готівку у місцевій валюті у банкоматах банків групи цього банку в усіх країнах світу, де вона працює.

Правда України

your ad here