Daily: 06/25/2015

Громадянин Австрії відсудив 500 тисяч доларів у американських проктологів-жартівників

американські проктологи

Лікарі знущалися над австрійцем, поки той був непритомний.

Громадянин Австрії відсудив 500 тисяч доларів у американських проктологів, які знущалися над ним, поки він був непритомний, і навмисно поставили йому фальшивий діагноз.

Як повідомляється, житель Відня приїхав в американське місто Рестон, штат Вірджинія, щоб пройти колоноскопію.

Перед тим як почав діяти наркоз, пацієнт натиснув на кнопку запису на своєму смартфоні – як він пояснив, щоб не забути інструкції, які лікарі дадуть йому після процедури. Вдома він вирішив прослухати запис і був шокований, виявивши, що лікарі та асистенти під час огляду знущалися над ним.

“Всього через п’ять хвилин розмови мені хотілося дати тобі по морді, щоб ти злегка заспокоївся”, – сказала 42-річна анестезіолог Тіффані Інгем, звертаючись до непритомного пацієнта. Коли асистент побачив на тілі хворого висип, лікар сказала своєму колезі не торкатися до австрійця, щоб не підчепити сифіліс. “Втім, може, у нього туберкульоз статевого члена, і тоді все обійдеться”, – додала вона.

48-річний проктолог Соломон Шах, у свою чергу, зазначив, що якщо у пацієнта немає лихоманки Ебола, то з ним все в порядку. Зрештою, медики записали в історії хвороби, що австрієць хворий на геморой, хоча він був повністю здоровий.

Суд присяжних засудив лікарів до виплати компенсації в розмірі 500 тисяч доларів: 100 тисяч за наклеп, 200 тисяч за медичне недбальство і 200 тисяч як відшкодування моральних збитків. Потерпілий скаржився, що після того, як послухав розмови лікарів, протягом декількох місяців страждав безсонням.

Спроби журналістів зв’язатися з медиками не увінчалися успіхом: керівництво клініки, де працювала Інгем, повідомило, що анестезіолог вже переїхала до Флориди. Соломон Шах після цього випадку був звільнений.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

your ad here

Приватні кредитори не погоджуються на реструктуризацію боргів, але уряд не сумує

Приватні кредитори не погоджуються на реструктуризацію боргів

Приватні кредитори не погоджуються на реструктуризацію боргів, але уряд не бачить причин для занепокоєння.

Загальна сума державного та гарантованого боргу України на кінець травня становила 1,424 трлн грн.

Країні вже пророкують дефолт наприкінці наступного місяця. Влада запевняє, що підготувалась до дефолту і його можливе оголошення не принесе українцям серйозних проблем.

Уже впродовж кількох місяців українському уряду не вдається домовитись з приватними кредиторами щодо реструктуризації боргів. В останні 2 тижні навіть МВФ підвищив тиск на кредиторів, щоб домогтися угоди про реструктуризацію, але досі безуспішно.

Аналітик Goldman Sachs Ендрю Матені вважає, що якщо розбіжності з кредиторами не вдасться врегулювати найближчими тижнями, то Київ оголосить про мораторій на виплату зовнішніх боргів до 24 липня.

“Україна не здійснить виплату купона 24 липня і, як результат, на цьому етапі увійде в дефолт. Ми не очікуємо, що спеціальний комітет кредиторів прийме останню пропозицію України щодо реструктуризації боргу.”, – Ендрю Матені.

Раніше Україна просила кредиторів списати 40% боргів і придбати її нові облігації, що прив’язані до її майбутньої економічної діяльності.

Міністр фінансів України Наталія Яресько планує зустрітись з інвесторами наступного тижня у Вашингтоні.

Кредитори, у розпорядженні котрих є близько 9 млрд доларів боргу України, після 3 місяців переговорів і досі не погоджуються на запропоновані державою умови.

Наталія Яресько вважає теоретично можливим дефолт за зовнішніми зобов’язаннями в липні цього року.

При цьому міністр запевняє, що на життя українців ця обставина жодним чином не вплине.

“Чесно кажучи, на український народ він (дефолт) не матиме жодного впливу. Валюта залишатиметься в країні, і тиск на платіжний баланс знизиться. Для народу це не негатив, це не вплине на його життя. Зрозуміло, що дефолт негативно позначиться на можливостях України виходити на міжнародні ринки запозичень, але у нас цієї можливості немає і сьогодні, без дефолту, через складну фінансову ситуацію”, – наголосила вона.

Яресько переконана, що дефолт не призведе до нових витків девальвації, а тиск на валютному ринку зменшиться, “адже ми не витрачатимемо валюту на виплати за нашими кредитами”.

“Звісно, я не можу сказати, що ризиків немає, вони є, і ми готуємось до всього. Але це не означає, що я хочу дефолту. Навпаки, хочу довести переговори до кінця”, – додала міністр.

Закон, що дозволяє Кабінету Міністрів вводити мораторій на виплату зовнішніх боргів приватним кредиторам, набув чинності ще на початку червня.

Цим документом Кабміну надається право приймати рішення про тимчасове призупинення платежів за всіма чи за деякими відповідними борговими зобов’язаннями.

Тимчасова зупинка у здійсненні платежів вводиться по кожному борговому зобов’язанню на строк до здійснення такої угоди і зміни умов відповідного запозичення для всіх кредиторів.

До переліку зовнішніх боргових зобов’язань, за якими планується змінити умови запозичення, увійшли єврооблігації України випуску 2005, 2006, 2007, 2010 (2 випуски), 2011 (2 випуски), 2012 (2 випуски) і 2013 (2 випуски) років з погашенням відповідно в 2015, 2016, 2017, 2020, 2015, 2021, 2016, 2017, 2022, 2023, 2015 рр.

Також до нього увійшли єврооблігації компанії “Фінінпро”, кредити Державного агентства автомобільних доріг “Укравтодор” від 2005, 2006, 2009, 2010, 2011 рр. з погашенням відповідно в 2015, 2016, 2017, 2015 і 2016 рр., кредит конструкторського бюро “Південне” ім. Янгеля (Дніпропетровськ) від 2011 р. з погашенням в 2018 р., кредит компанії “Укрмедпостач” від 2009 р. з погашенням в 2020 р. і місцеві запозичення Київської міської ради 2005 та 2011 рр. з погашенням в 2015 та 2016 рр.

Термін дії закону закінчується 1 липня 2016 року.

Разом з тим Україна не зможе відмовитись від виплати Росії 3 млрд доларів кредитного боргу, який наприкінці 2013 року взяв тодішній Президент Віктор Янукович.

Петро Порошенко назвав цей кредит хабарем Януковичу за відмову підписати угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Однак віддавати його Україні буде змушена.

МВФ класифікував цей борг як державний, а не приватний. Тоді як ухвалений парламентом закон дозволяє Кабміну заморожувати борги перед приватними кредиторами, але не державні борги. Днями Україна виплатила 75 млн доларів відсотків за цим кредитом.

Міжнародний валютний фонд підтримує Україну в питанні реструктуризації боргів і готовий продовжити її фінансування навіть у разі оголошення країною технічного дефолту.

Колишній міністр фінансів США Лоуренс Саммерс вважає, що у зв’язку з цим складається досить суперечлива ситуація.

З одного боку, МВФ думає про виділення Україні нових багатомільярдних траншей, а це гроші західних платників податків, а з іншого – західні приватні фонди не хочуть втрачати вкладені гроші.

Тобто фонди гроші втрачати не хочуть, а платникам податків фактично пропонується це зробити.

“За необхідності Україна має бути готовою оголосити про дефолт і не виконати свої зобов’язання. Разом з тим міжнародне співтовариство має дати зрозуміти, що воно і надалі надаватиме підтримку Києву. У контексті цих кроків у кредиторів залишається мало вибору, окрім як прийняти економічну реальність ситуації”, – зазначила екс-глава Мінфіну США.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

your ad here

Україна може оголосити дефолт в кінці липня у зв’язку з необхідністю чергового платежу

Україна може оголосити дефолт

Україна може оголосити дефолт в кінці липня у зв’язку з необхідністю виплати чергового купона за єврооблігаціями.

Міністр фінансів Наталія Яресько вважає теоретично можливим дефолт за зовнішніми зобов’язаннями в липні поточного року.

Про це вона повідомила журналістам після зустрічі прем’єр-міністра Арсенія Яценюка і членів Кабміну за участю Американської торгово-промислової палати в Україні та Європейської бізнес асоціації в четвер.

“Це теоретично можливо”, – сказала вона на прохання прокоментувати повідомлення Goldman Sachs про те, що Україна може допустити дефолт в липні і не виплатити купон за єврооблігаціями 24 липня.

Яресько нагадала, що Верховна Рада прийняла відповідний закон, що дозволяє уряду зупинити виплати.

“Ви знаєте, що закон був прийнятий Верховною Радою на прохання уряду”, – сказала вона.

В останні два тижні МВФ підвищив тиск на кредиторів, щоб домогтися угоди про реструктуризацію боргів. Глава МВФ Крістін Лагард заявила, що фонд може продовжити підтримку України, навіть у тому випадку, якщо країна відмовиться платити за боргами приватним кредиторам.

Нагадаємо, раніше Україна вчасно здійснила чергову купонну виплату за євробондами на $3 млрд, розміщеними на користь РФ в грудні 2013 року.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

your ad here

Goldman Sachs прогнозує, що в липні Україна оголосить дефолт за зовнішніми зобов’язаннями

Goldman Sachs

Аналітики одного з провідних інвестиційних банків світу Goldman Sachs прогнозують, що в липні Україна оголосить дефолт за своїми зовнішніми зобов’язаннями.

На думку фахівців, Київ не зможе наступного тижня домовитися з кредиторами за планом реструктуризації і, ймовірно, оголосить мораторій ще до 24 липня – дати, на яку призначено виплату за купоном.

«Теоретично можливим» назвала оголошення мораторію на виплати в липні міністр фінансів України Наталія Яресько. Про це вона сказала 25 червня після завершення зустрічі членів уряду з представниками Американської торговельної палати та Європейської бізнес-асоціації.

Комітет кредиторів України 22 червня оприлюднив заяву, в якій наполягає на якнайшвидшій зустрічі з представниками українського уряду та МВФ, яка має відбутися «без попередніх умов». Радники Комітету кредиторів повідомили тоді, що розглядають представлену Україною 19 червня пропозицію про реструктуризацію боргу обсягом 16 мільярдів доларів.

19 червня директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард привітала рішення українських законодавців, які зміцнюють незалежність Національного банку України, а також зусилля уряду для досягнення угоди про співпрацю з кредиторами.

«Це важливо, оскільки означає, що фонд зможе і надалі підтримувати Україну… навіть у тому разі, якщо угода з кредиторами не буде вчасно укладена», – наголосила директор-розпорядник МВФ.

11 червня Яресько заявляла, що очікує від МВФ виділення в липні наступного траншу кредиту в розмірі 1,7 мільярда доларів незалежно від результатів перемовин з кредиторами щодо реструктуризації боргів.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

your ad here

Столтенберг запевнив, що НАТО хоче допомогти Україні в реформуванні армії

Столтенберг запевнив, що НАТО хоче допомогти Україні

Столтенберг запевнив, що НАТО хоче допомогти Україні в реформуванні збройних сил.

Генсек НАТО Йєнс Столтенберг заявляє про загрозу відновлення важких боїв в Україні і закликає всі сторони повністю виконувати мінські угоди.

“Порушення режиму припинення вогню зберігається, і ще існує ризик відновлення важких боїв. Росія продовжує підтримувати сепаратистів, надаючи навчання, зброю і солдатів. Велика кількість її військ дислокується на кордоні з Україною”, – сказав він, відкриваючи засідання комісії Україна-НАТО.

У зв’язку з цим генсек НАТО знову висловив упевненість в тому, що найкращий шанс для світу – повне виконання мінських домовленостей. “Я закликаю всі сторони це зробити. Росія в цьому відношенні несе особливу відповідальність”, – наголосив він.

Крім того, Столтенберг вкотре запевнив у прихильності Альянсу суверенітету і територіальної цілісності України. “Ми не визнаємо і не будемо визнавати незаконну і нелегальну анексію Криму Росією. Ми хочемо бачити сильну, незалежну і процвітаючу Україну”, – заявив він.

Раніше генсек НАТО неодноразово заявляв про присутність російських військ на сході України.

У свою чергу, у Пентагоні заявили, що на сході України перебувають 12 тисяч російських солдатів. У Мінобороні Росії на цю заяву відповіли, що таку велику кількість військових “сніжком не присипеш”.

Росія офіційно не визнає своєї участі в конфлікті на території Донецької та Луганської областей, а також продовжує заперечувати поставки зброї сепаратистам Донбасу.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

your ad here