Daily: 17/06/2015

Арешт командира роти «Торнадо» викликаний їхньою боротьбою з контрабандою в зоні АТО

рота «Торнадо»

Виконувач обов’язків командира роти міліції особливого призначення «Торнадо» заявляє, що арешт її командира пов’язаний із тим, що бійці роти затримують потяги, які, на їхню думку, везуть контрабанду на окуповані території чи з них.

Кримінальні справи проти бійців почали порушувати, коли вони почали блокувати перші потяги понад три місяці тому, сказав нам боєць, що називає себе на псевдо «Мисливець» (рос. «Охотник»).

«До цього ми стояли на передовій, нас поливали «градами», нас убивали – ми були хорошими. А коли ми побачили, що почалася торгівля з терористами, то ми відразу стали мародерами, вбивцями», – заявив він.

За його словами, якраз у вівторок, 16 червня, бійці роти затримали черговий потяг із окупованого Алчевська до Дніпропетровська, в якому було близько 20 вагонів чавуну, а в порожньому вагоні, в якому мала бути охорона, виявили дев’ять тротилових шашок. Як вважає «Мисливець», там вочевидь їхала диверсійна група сепаратистів. При цьому він стверджує, що їхньому командирові «дзвонили всю ніч, вимагаючи відпустити потяг», а вже вранці в середу, 17 червня, він зник, коли перебував у шпиталі у Дніпропетровську.

При цьому в. о. командира «Торнадо» ніяк не прокоментував звинувачення, з якими виступив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, – що в роті міліції особливого призначення «Торнадо» виникла злочинна група, яка незаконно утримувала місцевих жителів, вчиняючи проти них насильницькі дії: побої, катування, спричинення тілесних ушкоджень і особливо жорстоке сексуальне насильство за вказівкою й безпосередньої участі командира роти Руслана Онищенка.

Матіос також заявив, що після затримання підозрюваних порушників підрозділ вийшов із покори владі, в чому має підтримку декого з народних депутатів.

Наразі командир «Торнадо» перебуває під арештом, затримані і ще семеро бійців, частина з яких, за словами Матіоса, були раніше судимі. У Головній військовій прокуратурі повідомили, що в.о. командира батальйону відмовився допустити слідчих до проведення обшуків території дислокації батальйону «Торнадо».

Раніше в середу, 17 червня, голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль повідомив, що вночі бійці «Торнадо» зупинили поїзд, який віз вугілля на переробку на кокс в Алчевський коксохімічний завод і який мав дозвіл на перетин лінії контакту від Антитерористичного центру і Державної фіскальної служби.

«Це зроблено для чергового піару, щоб приховати чисельні злочини, які скоїв цей підрозділ на території Луганської області», – заявив Москаль.

Він додав, що звернувся до Кабінету міністрів і голів СБУ та МВС із проханням «нарешті вирішити, хто має керувати областю: або керівник Луганської ОВЦА, якого призначив президент, або якийсь «Торнадо», який усупереч здоровому глуздові набраний із раніше судимих осіб та осіб розформованого за дискредитацію МВС батальйону «Шахтарськ».

Добровольча рота патрульної служби міліції особливого призначення «Торнадо» була створена восени 2014 року з частини бійців добровольчого батальйону міліції «Шахтарськ», який був розформований через неодноразові випадки мародерства його бійців.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

your ad here

Посада голови Одеської облдержадміністрації – власна ініціатива Михайла Саакашвілі

Посада голови Одеської облдержадміністрації – власна ініціатива Михайла Саакашвілі

Посада голови Одеської облдержадміністрації – власна ініціатива Михайла Саакашвілі. Ні від Петра Порошенка, ні від Арсенія Яценюка таких пропозицій не надходило. Раніше у нього був вибір між посадою віце-прем’єра чи голови Антикорупційного бюро. Але обидва варіанти Саакашвілі відхилив.

Відмовився з тієї простої причини, що раніше пов’язував свою діяльність з партією Єдиний національний рух, розглядав себе як грузинського політика, мав намір повернутися на батьківщину. Але порушення кримінальних справ і передача його даних в Інтерпол, очевидно, переконали Саакашвілі в тому, що краще пов’язувати майбутнє з Україною. Чому він погодився на невисокий, за його мірками, пост?

По-перше, Саакашвілі потрібен успішний кейс, який простіше реалізувати в рамках однієї конкретної області, ніж на посаді віце-прем’єра чи голови Антикорупційного бюро, коли стоїть нереальне завдання – побороти корупцію в Україні.

Саакашвілі можна назвати емоційним політиком, але навряд чи дурним або необачним. Такі на Кавказі успіху не домагаються. Тому він розумів: побороти гідру корупції в Україні практично неможливо, і кожен, хто за це візьметься, стане або трупом, або ще одною багатою людиною.

Оскільки ні вмирати, ні ставати корупціонером в його плани не входило, він вирішив зосередитися на роботі в Одеській області.

Між Грузією на момент приходу Саакашвілі до влади і Одесою багато спільного. Це два причорноморських регіони, де заправляють старі еліти, які не пускають новачків, і де відсутні соціальні ліфти. Такою була Грузія до революції троянд. Крім того, це багатонаціональні регіони зі специфічною культурою бізнесу, і грузини, і одесити – природжені бізнесмени. До того ж – з південним темпераментом. Ментально цей регіон підходить Саакашвілі найкраще.

Тут він спробує зробити кілька вітрин туристичної України з урахуванням наявних ресурсів. Саакашвілі не стане обтяжувати і реалізує ті успішні моделі, які вже застосовував у себе на батьківщині. Підняти всю область йому не під силу, тому він сконцентрується на ключових точках. Імовірно – на самій Одесі, ринку 7-й кілометр, Одеський припортовий завод і, можливо, Вилкове – української Венеції.

Цю посаду грузинський екс-президент, очевидно, розглядає в якості трампліну для кар’єрного росту в Києві. Його цікавить прем’єрство або одне з міністерств. У кожному разі губернаторство – не рівень екс-глави країни. Чому Порошенко вирішив призначити в Одесу саме Саакашвілі?

Президенту потрібно було послабити в регіоні вплив Ігоря Коломойського, відповідно, прибрати з позиції губернатора Ігоря Палицю. Поштовхом послужив епізод, коли за допомогою ТБ олігарх почав цькувати президента, причому незаслужено. Крім того, Коломойський вкрай нахабно повівся на засіданні акціонерів Укрнафти – привіз туди озброєних людей і образив міністра економіки. Президент відповів у тонкій манері: перечекав кілька днів і провів відповідну ротацію. Палицю при бажанні він міг прибрати і раніше.

Саакашвілі ж створив свою успішну історію на тому, що поборов злодіїв у законі і вигнав олігархів. Одеса, як відомо, – кримінальний регіон. У цьому місці інтереси колишнього президента Грузії та чинного президента України збіглися.

Однак головним суперником Саакашвілі буде не Коломойський, а колишній регіонал, нині – позафракційний депутат Сергій Ківалов. Міхо заходить в регіон, де є реальний губернатор – Ківалов і формальний губернатор – Палиця, який з ківаловщиною ніяк не боровся. Це той випадок, коли Болівар двох не винесе: або залишиться Ківалов, а Саакашвілі безславно виїде, або навпаки.

Саакашвілі слід бути обережним, особливо напередодні місцевих виборів. Він гедоніст, любить клуби та розваги. Одеса – місто, який обіцяє безліч спокус для багатих чоловіків. Політику краще утриматися від появи на публіці в компанії красивих одеситок, його опоненти не упустять можливості показати політика в непристойній компанії і неналежному вигляді.

Міхо – хлопець нетривіальний, тому привнесе в українське життя ще більше шоу і піару. Ми зможемо в прямому ефірі спостерігати за арештами місцевих митників, силовиків, чиновників. Саакашвілі буде ходити по пляжах, спілкуватися з одеситами, намагаючись закохати в себе городян.

Фактично Одеса стане літньою політичною столицею України, а сам Саакашвілі – головною телезіркою спекотного сезону. На його фоні програють багато політиків-популістів. Так що це найсильніше кадрове рішення президента за останні півроку.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

your ad here

Українські компанії стали менше витрачати на рекламу

Українські компанії стали менше витрачати на рекламу

Українські компанії стали менше витрачати на рекламу, повідомили в рекламних агентствах.

«Ринок реклами, як і більшість інших, за останні півтора року значно зменшився. Гравців стало менше», – зазначила заступник директора РА Юлія Кайстренко.

Сильний удар по рекламному ринку завдали різкі зміни валютних курсів, швидкі темпи інфляції і зниження споживчого попиту.

«У 2014 році ринок втратив 20% у гривні. Причини лежать на поверхні, так рекламний сегмент дуже швидко реагує на бізнес-ситуацію в країні», – зауважив Олександр Барановський.

Якщо розділити рекламний ринок на сегменти, то зовнішня реклама минулого року показала аналогічне загальноринковим падіння – 20%. І продовжила просідати в першому кварталі 2015 – ще на 13%.

«Переважна кількість рекламодавців в нинішніх економічних умовах перейшли на короткострокове планування, і скорочують бюджети на рекламу. Однак, варто зазначити, що січень і лютий – це традиційно низький сезон, і якщо взяти до уваги цю обставину, падіння не здасться таким вже й значним», – уточнила виконавчий директор Асоціації зовнішньої реклами України Оксана Поліщук.

Якщо говорити про ТБ, то кількість активних брендів на ТБ зменшилася на 20% вже в першому кварталі 2015 року. Але при цьому, за спостереженнями рекламників, в березні падіння зупинилося і на загальноукраїнську аудиторію вийшло близько десятка нових компаній, у тому числі – місцевих.

«На ТБ, наприклад, все більше з’являється гравців з e-commerce, які раніше навіть і не думали про телевізійні кампаніях, а зараз бачать позитивні результати від такої активності», – зазначив Барановський. Для них криза – хороший час для завоювання ринку, тому що вартість реклами в такі періоди значно знижується.

«За вартістю пункту рейтингу у гривні ми повернулися на кілька років назад, а в доларах – більш ніж на 10 років назад», – кажуть фахівці.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

your ad here

Вступив в дію Закон, що дозволяє банкам достроково не повертати строкові депозити

боржники

Прийнятий Верховною Радою і підписаний президентом України Петром Порошенком Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов повернення строкових депозитів» опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр» сьогодні, 17 червня, і вступає в дію з завтрашнього дня, 18 червня.

Згідно з текстом документа, закон дозволяє банкам не повертати депозити, розміщені на певний строк, до закінчення цього терміну, розмежувавши зобов’язання банку повертати вклад клієнта за строковими вкладами і вкладами до запитання (поточні та карткові рахунки, депозити без певного терміну) у Цивільному кодексі України.

Закон встановлює, що дострокове повернення вкладнику банківського строкового вкладу на його вимогу можливий виключно у випадках, коли це передбачено умовами договору з банком.

У той же час закон передбачає безумовну вимогу до банків за вкладами на вимогу видавати вклад або його частину на першу вимогу вкладника.

Згідно з перехідними положеннями закону, його норми стосуються тільки нових договорів з банками, укладених після набуття законом чинності.

Також закон зобов’язує Національний банк привести свої нормативні документи у відповідність з ним протягом трьох місяців.

За оцінками НБУ, закон дозволить знизити ризики банківської системи в результаті більш ефективного управління ліквідністю, оскільки проблема дострокового зняття депозитів і незабезпеченість ресурсами банківських операцій є однією з основних причин низької ліквідності і неплатоспроможності банків.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

your ad here

Приватні кредитори відмовляються від списання частини номіналу українських облігацій

Приватні кредитори відмовляються від списання частини номіналу українських облігацій

Приватні кредитори України наполягають на своїй пропозиції по реструктуризації українських облігацій, тому що не розуміють необхідності списання частини їх номіналу, якщо буде забезпечена запланована Міжнародним валютним фондом економія коштів. Про це пише комітет кредиторів у FT.

Списання основної суми боргу – це “неправильний шлях”, воно “пошле неправильний сигнал глобальних ринків капіталу”, ускладнивши доступ українських емітентів до запозичень; крім того, воно не є необхідним, оскільки проблеми України пов’язані не з загальним рівнем її заборгованості, а з браком ліквідності, пише комітет кредиторів.

“Наша пропозиція з реструктуризації відповідає критеріям Міжнародного валютного фонду та забезпечує економію в $16 млрд у вигляді зниження процентних платежів, виплат по основній сумі боргу”, – йдеться в листі кредиторів.

Виплати за купонами будуть прив’язані до досягнення певних показників зростання ВВП, щоб дати Україні час відновити економіку, нагадують автори листа.

“Комітет кредиторів пройшов свою частину шляху, його пропозиція доброзичливо, забезпечує довгострокові вигоди для обох сторін. Нам би хотілося, щоб і інші кредитори проявили аналогічну відповідальність”, – пишуть компанії-кредитори, нагадуючи, що із загального боргу країни в $70 млрд реструктурувати пропонується $22 млрд.

Лист підписали представники компаній T Rowe Price, TCW, Franklin Templeton, BTG Pactual, що входять в тимчасовий комітет приватних кредиторів.

Як відомо, МВФ виділяє Україні $17 млрд і при цьому вимагає знизити протягом 4 років платежі за її борги на $15,3 млрд, позначивши допустимі, на його погляд, критерії боргового навантаження країни. Україна має знизити борг до 71% ВВП до 2020 року і забезпечити, щоб навантаження з обслуговування цього боргу щорічно, починаючи з 2019 року, не перевищувало в середньому 10% ВВП. Київ наполягає на списанні приблизно 40% основної суми боргу і загрожує ввести мораторій на платежі, якщо кредитори добровільно не погодяться на ці умови.

Приватні кредитори і Україна не знайшли основи для компромісу. Міністр фінансів України Наталія Яресько минулого тижня попередила, що Україна може призупинити обслуговування єврооблігацій. В українське законодавство вже внесені зміни, які дозволяють уряду ввести мораторій на обслуговування боргів.

Раніше вважалося, що МВФ як умову виділення грошей буде наполягати на досягнення угоди з приватними кредиторами про реструктуризацію, проте в червні Фонд дав зрозуміти, що вже не вважає це необхідним.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

your ad here