Daily: 11/06/2015

Кредитори хочуть, щоб за борги відповідала вся Україна, а не лише НБУ

прихватизація

Спеціальний комітет, що представляє комерційних зовнішніх кредиторів України, готовий до переговорів з Міністерством фінансів про реструктуризацію зовнішніх зобов’язань країни і бачить перешкоди в категоричності міністерства, повідомляється в листі комітету.

“Міністр Наталія Яресько протягом місяця наполягала на прийнятті комітетом узгодженого з Міжнародним валютним фондом (МВФ) рішення. Ми глибоко стурбовані такою позицією міністра, яка не в інтересах України. Ми готові і бажаємо почати переговори в будь-який час”, – відповів комітет на останні заяви Н.Яресько в пресі.

Як повідомлялося, Мінфін за підсумками телефонних переговорів зі спеціальним комітетом 5 червня повідомив про відсутність у сторін єдиного бачення реструктуризації зовнішнього боргу України.

За даними відомства, пропозиція комітету, що полягає в перекладанні їх вимог на рахунки Національного банку України, неприйнятно, оскільки це передбачає використання для сплати за боргами резервів Національного банку, що є явним порушенням законодавства України, і в цілому суперечить найкращим практикам центральних банків.

У свою чергу Мінфін наполягає на розподілі між кредиторами боргового тягаря, яке відповідало б цілям діючої програми розширеного фінансування МВФ і попереджає, що може призупинити обслуговування єврооблігацій, якщо приватні кредитори не проявлять готовність до досягнення угоди про реструктуризацію цінних паперів.

Наступні великі виплати за облігаціями чекають Україну у вересні, проте наступного тижня вона повинна погасити купони за двома випусками.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

your ad here

Для отримання траншу кредиту МВФ необхідно прийняти нові закони

МВФ

Директор-розпорядник ключового кредитора України Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард зустрілася у Вашингтоні з прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком, повідомили в департаменті зовнішніх зв’язків МВФ.

Як підкреслили у Фонді, сторони обговорили поточну економічну ситуацію в країні і хід проведення реформ, схвалених програмою співпраці між Україною та МВФ.

«Також мадам Лагард висловила жаль у зв’язку з наслідками страшної пожежі і вибухів на нафтобазі під Києвом», – йдеться в повідомленні Фонду.

У свою чергу прем’єр Яценюк на своїй сторінці в соціальній мережі зазначив, що позиція уряду України зрозуміла Фонду.

«Нас розуміють і підтримують. Важливо, щоб наступного тижня парламент прийняв три закони, необхідні для отримання другого траншу МВФ, щоб програми з Міжнародним валютним фондом виконувалася. Ці законопроекти вже кілька разів обговорювалися, вони досить прості і не є політично вразливими для членів парламенту. Сподіваюся, що вже в першій декаді наступного місяця може бути засідання Ради директорів МВФ щодо наступного траншу».

Відзначимо, 8-10 червня прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк перебував з робочим візитом у США. Переговори з керівництвом МВФ стали одним з ключових тем візиту. Україна і МВФ реалізують спільну програму реформ, яка передбачає виділення нашій країні 17,5 млрд дол. кредитних коштів протягом 4 років. Перший транш кредиту в обсязі 5 млрд дол. Україна отримала відразу ж після схвалення програми – в березні поточного року.

У травні в Києві працювала місія МВФ, завданням якої стала оцінка економічного стану України та ходу виконання реформ. Місія за підсумками роботи погіршила свої прогнози економічного розвитку нашої країни у зв’язку з триваючою війною на сході, проте заявила про ознаки економічної стабілізації, які можуть бути основою подальшого економічного зростання, у випадку, якщо ескалація конфлікту буде зупинена.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

your ad here

Кого з українців очікує шоста хвиля часткової мобілізації

мобілізація

Журналісти дізналися деякі параметри шостої хвилі часткової мобілізації, яка повинна початися після 18 червня.

За даними Генерального штабу, принципових відмінностей з п’ятою хвилею не буде. Спочатку призовники пройдуть підготовку в навчальних центрах і на полігонах, після чого будуть направлені для бойового злагодження у війська.

Основні спеціальності, які потрібні для комплектування Збройних сил, також не змінилися. Кількість людей, які будуть призвані в рамках шостої хвилі, в Генштабі не розголошують. На думку фахівців, оскільки військові не змінюють принципів мобілізаційної роботи, значить, їм знову доведеться вирішувати проблеми, що вже виникали під час попередніх етапів мобілізації. А саме – боротися з масовою неявкою призовників до військкоматів.

Як відомо, зараз ще йде п’ята хвиля, яка розпочалась 10 квітня і повинна була завершитися 8 червня. Перехід до п’ятого етапу військові не афішували, як і кількість людей, яких планується призвати. Днями стало відомо, що п’ята хвиля часткової мобілізації продовжена як мінімум до 18 червня.

Кількість військовозобов’язаних, яких планується призвати під час шостої хвилі, не розголошується і зараз (за неофіційними даними під час п’ятої хвилі закликали близько 20 тис осіб).

У Генштабі відзначають, що основні критерії громадян, які можуть бути призвані в рамках шостої хвилі, не змінилися. Залишився таким же і перелік основних спеціальностей, які цікавитимуть Збройні сили: “Це розвідники, танкісти, артилеристи, зв’язківці, сапери, механіки-водії, водії”.

Чи не буде принципових відмінностей і в порядку підготовки мобілізованих: “Військовозобов’язані будуть призвані на курси підготовки та підвищення кваліфікації, навчальні центри, загальновійськові полігони, де отримають відповідну підготовку за військово-обліковою спеціальністю, після чого будуть спрямовані на комплектування військових частин Збройних сил, де пройдуть бойове злагодження“.

Конкретних термінів початку оповіщення військовозобов’язаних у рамках шостої хвилі в Генштабі не назвали. Не розголошуються поки і терміни початку їх навчання.

З досвіду п’ятої хвилі перші мобілізовані були направлені в учебки вже 22 квітня, через 12 днів після початку мобілізації.

Відзначимо, що у військових можуть самостійно визначати, коли починати і коли закінчувати проміжні етапи часткової мобілізації. Основні її рамки вже визначені відповідним указом президента Петра Порошенка, який був підписаний 14 січня. Згідно з цим указом, мобілізація повинна триватиме 210 днів, починаючи з 20 січня.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

your ad here

Мер Варшави знає як перетворити радянську потвору у європейське місто

польща

Нещодавно 62-річна Ханна Гронкевич-Вальц втретє поспіль стала президентом Варшави – так у Польщі називається посада мера. Вона отримала на виборах більше 58% голосів виборців і пообіцяла, що в наступні чотири роки Варшава буде продовжувати розвиватися так само динамічно, як у попередні вісім років.

Коли в 2006 році Гронкевич вперше зайняла цю посаду, їй дістався важкий спадок. Польська столиця, під час Другої світової війни зруйнована на 90%, в радянські роки забудовувалася досить примітивної архітектурою. Зате зараз Варшаву все частіше називають містом, комфортним для проживання. При Гронкевич з’явилися міські простори – площі, парки, газони для пікніків, імпровізовані літні сцени, міські городи, публічні майстерні, було побудовано 90 км велосипедних доріжок і значно розширилася мережа громадського транспорту.

До своєї роботи на посаді президента Варшави Гронкевич, юрист з докторським ступенем, стала високопрофесійним економістом, займаючись фінансами в держсекторі, а потім працюючи на посаді віце-президента Європейського банку реконструкції та розвитку. Якраз тоді вона отримала прізвисько залізної леді польських фінансів. Залізну волю і відповідний їй стиль – лаконічна стрижка, плаття строгого крою, мінімум прикрас – Гронкевич зберегла, і керуючи польською столицею.

Ми зустрілися з варшав’янкою №1 в київському готелі 11 Mirrors напередодні її виступу на фестивалі міських ініціатив PROмiсто. Вона захоплено розповідала про те, як її столиця семимильними кроками рухається до мрії – стати центром Європи. А також згадала, що екскурсію по центру української столиці їй влаштував її колега Віталій Кличко. Гронкевич розповідає, як в самий невідповідний момент до них підійшли бомжі і почали щось питати.

“Але нічого, я ж все розумію!” – благодушно сміється Гронкевич.

– Як вам Майдан?

– Відчувається печаль, особливо через безліч фотографій убитих. Історичне місце. Це нагадало мені Гданськ 1970-го. Тоді урядові сили придушили повстання робітників судноверфі – загинули десятки людей, сотні були поранені.

– Ви приїхали до Києва, щоб виступити в рамках фестивалю міських ініціатив. Чим він вас зацікавив?

– Я була запрошена в якості лектора вашим мером. До того ж Київ – учасник організації Eurocities, членом виконавчого комітету якої я є. Мені здається, що такі проекти для міста дуже важливі. Сила міського життя – в громадських організаціях, які придумують для ком’юніті різного роду активності. У нас у Варшаві 10 тис. громадських організацій та завдання мерії – їх підтримувати. У тому числі фінансово.

– Варшаві вдалося досить швидко і якісно змінитися за останні вісім років. Яка була ваша стратегія?

– Думаю, найважливіше – володіти довірою городян і бізнесу. Ми також отримали велику підтримку фондів Євросоюзу – більше € 2 млрд за останні вісім років. І інвестиції від уряду – все разом це близько € 10 млрд. Ця ін’єкція від європейських фондів зіграла важливу роль для Варшави. Ми змогли закінчити реконструкцію першої лінії метро і відкрити другу лінію, яка проходить під річкою Вісла, побудували міст і безліч доріг, купили нові автобуси і трамваї, побудували нові школи і дитячі сади, модернізували і ревіталізіровалі старі споруди, реконструювали парки.

– Тобто успіх криється в першу чергу в інфраструктурі?

– Не тільки. Це ще й так звані soft-projects. Наприклад, ми побудували центр для молодих підприємців, де початківці бізнесмени можуть отримати фінансування від фондів Євросоюзу. Ще одна програма – забезпечення комп’ютерами, адаптованими під людей з особливими потребами.

– Як ви вважаєте, які головні виклики у східноєвропейських міст сьогодні? Екологія, енергозбереження, публічні простори, перехід на електронне управління або щось ще?

– Для нас одним з найбільших викликів було переконати людей менше користуватися особистими автомобілями. Використання громадського транспорту краще для розвитку міста та його екології. Ми скорочуємо автодороги, збільшуючи пішохідні зони та розвиваємо громадський транспорт. Городяни поступово звикають їздити в центр на метро, автобусах або трамваях. Автомобілісти цього, звичайно, не раді, але у нас в пріоритеті пішоходи.

– Київ – місто з радянським архітектурною спадщиною, забудовувався хаотично. Як, по-вашому, йому з цими даними стати комфортною сучасною столицею?

– Мені здається, головне – щоб він був відкритий для різних поколінь. У Варшаві ми будуємо простори для різних людей – не тільки для молодих мам або літніх людей, а для всіх. Місто має бути зручним для людей різного віку і потреб.

– Велика проблема будь-якої столиці – спальні райони. Не тільки за рівнем криміналу, а й по залученості в суспільне і культурне життя. Як ви вирішуєте цю проблему?

– До нульових у Варшаві розвивався, по суті, тільки центр. А потім ми змінили політику адміністрування і почали розвивати всі райони, підтримувати всілякі активності – курси гімнастики, танці для дітей і дорослих, інші види мистецтва. За останні два роки у нас було побудовано три нових і модернізовано кілька старих культурних центрів в різних районах. Є навіть окремий Університет третього віку, який спрямований на розвиток літніх людей.

– У чому, по-вашому, складається сучасна роль міських чиновників?

– Навіть якщо ти політик, ти все одно намагаєшся зробити щось корисне для людей. Всі мери великих міст, яких я зустрічала від Іспанії до Франції, – в першу чергу політики, яких підтримують окремі партії. Але чим дрібніше міста, тим більше в їх роботі функцій господарників.

– Ви, напевно, як ніхто інший знаєте, як реагувати на критику: коли у Варшаві відбувся прорив земляних валів через будівництво метро в 2013 році, на вас пішла хвиля обурення. Городяни навіть ініціювали референдум про вашу відставку.

– Це було не через метро, а через підвищення цін на проїзд. Люди розсердилися.

– … Тоді ви сказали, що місту потрібна не тільки інфраструктура, а й діалог. Як цей діалог організувати?

– Мене почали пресувати через мережу. І я зрозуміла, що була недостатньо активна в соціальних мережах, що і стало однією з причин непорозумінь між мною і городянами. Тоді я зробила те, чого до мене ніхто з варшавських мерів не робив, – організувала зустрічі з різними сім’ями і просто поговорила з ними.

– Як люди на це відреагували?

– Вони здивувалися. Я просто запропонувала поговорити і намагалася зробити так, щоб вони не подумали, ніби я хочу показати, що я нарочито приємна і мила. Спочатку це висвітлювала преса, але потім я намагалася проводити такі зустрічі без уваги журналістів. Збирала думки людей, дискутувала з ними протягом декількох місяців. І, до речі, роблю так досі. Люди поважають таке спілкування.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

your ad here

Хочете отримати роботу у великій міжнародній компанії, – прочитайте

робота

Почнемо з того, що найвірніший спосіб почати кар’єру в міжнародній компанії для молодого фахівця – влаштуватися на стажування. Відповідні програми є у більшості мультинаціональних корпорацій. “Такий старт допоможе отримати” правильний “перший досвід, зрозуміти специфіку роботи великих міжнародних компаній і стати більш затребуваним в майбутньому”, – вважає Дмитро Шкурко, провідний консультант з рекрутингу. Роботодавець оцінює молодих фахівців не з точки зору професійного досвіду (який нерідко відсутній), а з точки зору готовності до навчання, прагнення до професійного розвитку, а також мотивації на роботу саме у цього конкретного роботодавця.

Для того що відбулося фахівця найвірніший спосіб потрапити на роботу в хорошу міжнародну компанію – бути помітним і успішним у своїй галузі, впевнені опитані нами експерти. Слід пам’ятати, що левова частка міжнародних компаній співпрацює з рекрутинговими агентствами, чиї рекрутери постійно моніторять ринок, виявляючи “зірок” – співробітників, здатних підсилити команду компанії-клієнта. Таких співробітників не так багато, і вони, як правило, не відчувають браку уваги з боку роботодавців навіть у період, коли ринок праці переживає важкі часи.

Але як для початківців фахівців, так і для професіоналів у своїй сфері дуже велике значення має співбесіда з майбутнім роботодавцем. До чого потрібно бути готовим для успішного проходження співбесіди в міжнародній компанії?

По-перше, щоб себе вдало “продати”, до будь-якої співбесіди обов’язково потрібно готуватися заздалегідь. Непідготовленість, за словами Ірини Гонтарь, експерта по системах управління персоналом, є основною помилкою здобувачів. І мова йде не про повторення складних фінансових моделей або методології розрахунку основних показників здоров’я бренду (хоча функціональні знання і навички – це, безумовно, важливо). “Ключовою є загальна підготовка до інтерв’ю – вивчення інформації про компанію та її позиції на ринку, основних продуктах і їх позиціонування, інформацію про бажану посади і т.і.” – зазначає Гонтар. Здобувач повинен чітко для себе відповісти на питання – чому він хоче працювати саме в цій компанії. HR-менеджери люблять ставити це питання в ході співбесіди, тому краще продумати відповідь заздалегідь.

Необхідно також заздалегідь підготувати питання, які здобувач хотів би задати представнику компанії. Наявність таких питань буде говорити про зацікавленість кандидата в даній компанії і вакансії. Питання повинні стосуватися професійних аспектів, питань про компенсацію рекомендується уникати. Можна запитати, що очікує компанія від нового співробітника? У зв’язку з чим з’явилася вакансія? Які цілі і завдання ставляться новим співробітником на період випробувального терміну?

По-друге, зовнішній вигляд. Співбесіда – це ділова зустріч, зовнішній вигляд вкрай важливий, адже справити перше враження можна тільки один раз. Головні рекомендації – мінімум макіяжу, нейтральний манікюр, чисте укладене волосся, ніяких яскравих або великих прикрас, акуратний неяскравий одяг (ближче до ділового стилю). “Не забудьте поставити телефон у беззвучний режим, щоб він не відволікав вас і вашого інтерв’юера від бесіди. Ні в якому разі не відповідайте на телефонні дзвінки під час інтерв’ю і намагайтеся виділити 1-1,5 години часу для бесіди. Якщо ви будете поспішати і нервувати, це справить найсприятливіше враження про вас “, – зазначає Катерина Власова, старший консультант кадрового холдингу в Україні.

По-третє, опис професійного досвіду. Рекрутери рекомендують заздалегідь продумати, про що здобувач буде говорити в контексті досвіду роботи. Важливо зробити акцент на найбільших досягненнях. Інформація повинна бути максимально конкретна, бажано в цифрах. Важливо також вказати, як оцінювалася робота здобувача і що було показником ефективності.

“Дуже важливо подумати про свої сильні сторони і області для розвитку, причому на конкретних прикладах. Відсутність прикладів, що підтверджують слова здобувача, – груба помилка. Адже якщо кандидат як сильну сторону заявляє лідерські здібності, хочеться почути про успішні командних проектах, організації важливих подій і залученні людей в роботу“, – каже Гонтар.

За словами Власової, слід розуміти різницю між частим “прикрашанням” будь-яких фактів професійного життя і свідомо неправдивою інформацією. “Досвідчений рекрутер без особливих зусиль зможе вивести автора “на чисту воду”. Для цього досить задати кілька прямих запитань про прямі обов’язки здобувача, його проекти або результати. Саме деталі відіграють найважливішу роль.“Слабка ланка” неправди на співбесіді – відповіді на уточнюючі , нестандартні питання, про які ніхто не напише у відкритих джерелах “, – вважає рекрутер.

По-четверте, особисті якості. “Здобувач повинен чітко відповісти собі на питання:” Яку користь я можу принести компанії? Як мої особистісні якості, професійні навички та досвід допоможуть вивести процеси на новий рівень і досягти видатних результатів?“- зазначає Ірина Гонтар.

За словами Дмитра Шкурка, для міжнародних компаній дуже важливо, щоб потенційний співробітник демонстрував набір ключових компетенцій і якостей, а саме лідерство, динамічність, відповідальність, клієнтоорієнтованість. “Але здобувач повинен ними дійсно володіти, щоб органічно і природно виглядати на співбесіді. Інакше якщо здобувачі починають моделювати, придумувати про себе – досвідчений HR, рекрутер або керівник дуже легко розкриє таку маніпуляцію”, – говорить Шкурко.

Претендентові також слід бути готовим до питань особистого характеру. “Розкажіть про себе, про ваші життєві цінності, плани та пріоритети. Тут важливо бути відкритим, але розуміти, що ви не на прийомі у психолога, і не піддаватися на провокації”, – резонно додає Олена Грищук, директор HR-агентства.

Найбільш типова помилка, на думку рекрутерів, це зневага так званими soft skills. Яким би не був експертом у своїй галузі здобувач, будь-яка робота передбачає взаємодію з людьми, певну командну роботу і субординацію. “Нехтування або заперечення цього дуже часто обертається відмовою. Будь-які недоречні фамільярності, панібратство, перехід на особистості можуть потопити навіть найбільшого професіонала”, – вважає Дмитро Шкурко.

Також потрібно продумати, що відповідати на питання, пов’язані з особистими інтересами і хобі. “Якщо ваше хобі – кінематограф, будьте готові говорити про ранню творчість Стенлі Кубрика, а не про те, що зараз йде в кіно”, – резонно додає Ірина Гонтар.

По-п’яте, мотивація. Навіть якщо у претендента відсутній необхідний досвід або він працював в іншій сфері, це ще не привід відмовлятися від компаній, які цікавлять, або вакансій. Наполегливість, вміння розкрити свої сильні сторони, конструктивна мотивація і позитивне мислення іноді здатні замінити багато чого.

HR-фахівці досить часто задають питання, ким кандидат бачить себе через 5-10 років у компанії. Потрібно бути готовим до цього питання.

Для багатьох кандидатів болючим є питання щодо причин пошуку нового місця роботи або звільнення з попереднього.

“Якщо вас звільнили з попереднього місця роботи – так і скажіть HR-менеджеру і поясніть справжню причину. Звільняють багатьох людей з абсолютно різних причин. Якщо причина непорядна, розкажіть про уроки та висновки, які ви зробили зі сформованої ситуації. Відкрита позиція і готовність вчитися на власних помилках – це плюс”, – вважає Катерина Власова.

І на закінчення – практична порада: уникає фраз “якщо чесно”, “по правді кажучи”, “прямо скажемо”. Це цілком може означати, що здобувач говорить неправду, оскільки використання подібних фраз підсвідомо викликано прагненням зробити так, щоб йому повірили.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

your ad here

Українців чекає суттєве здорожчання алкоголю і цигарок

алкоголь і тютюн

Кабмін Арсенія Яценюка намагається знайти додаткові джерела надходжень до бюджету. Тому Мінфін пропонує з 1 січня проіндексувати ставки акцизного та екологічного податків, а також рентної плати за користування радіочастотним ресурсом. У середньому ставки можуть зрости більш, ніж на 26%, а казна – поповнитися на 10 млрд грн. Бізнес вважає такий підхід несистемним і рекомендує уряду боротися з тіньовим ринком, який недоплачує мільярди гривень податків.

Урядовий комітет з питань економічного розвитку та європейської інтеграції минулої п’ятниці рекомендував до розгляду на засіданні уряду законопроект про індексацію ряду ставок.

Зміни до Податкового кодексу, підготовлені Мінфіном, передбачають збільшення ставок акцизного та екологічного податків, а також рентної плати за користування радіочастотним ресурсом та спеціальне користування води. Ставки податків з 1 січня можуть бути проіндексовані в середньому на 26,6%, тобто, на прогнозний рівень споживчої інфляції та індексу цін виробників у 2015 році. Ці показники були затверджені Кабміном наприкінці серпня 2014 року.

Поява цього документу і, тим більше, його рекомендація до прийняття завтра на засіданні Кабміну, – повна несподіванка. Документ був опублікований на сайті Мінфіну ще на початку квітня, але тут же був видалений з публікації.

Тоді Мінфін аргументував свою позицію тим, що не планує перегляд ставок з урахуванням інфляції. А неофіційно в міністерстві додавали, що, оскільки готується масштабна податкова реформа, ніяких точкових змін подаватися не буде.

Незважаючи на всі ці заяви Мінфіну, податкове навантаження для виробників пива складе 1,57 грн/1 л (зараз – 1,24 грн) – +26,6%. Але не факт, що рівень оподаткування буде відповідати пропозиціям Мінфіну.

“У Верховній Раді часто виникають пропозиції підняти по-іншому. Єдине, на чому наполягає пивна галузь, так це на передбачуваності”, – сказав нам директор з корпоративних зв’язків Валентин Бойницький.

Ще один виробник пива на правах анонімності заявив, що, якщо Кабмін поставив завдання вбити галузь, у нього це виходить. Тільки за 4 місяці падіння виробництва склало 28,9%, а за результатами 2014 року – близько 13%.

Як перегляд ставок позначиться на вартості пива в роздробі і обсягах споживання, пивовари сказати не можуть, так як в ціну закладається вартість сировини, курс долара, “накрутка” роздробу і дистриб’юторів. Оцінюють виробники і ціни конкурентів. Зараз середня вартість 1 л пива в середньоціновому сегменті становить близько 16 грн.

Над пивною галуззю нависла ще одна проблема. З 1 липня вступають в силу норми закону про держрегулювання виробництва і обороту алкогольної продукції, згідно з яким пиво визнано алкогольним напоєм. Відповідні зміни в авральному режимі приймалися в кінці року, тому учасникам ринку необхідно буде отримати ліцензії, підтверджувати відповідність продукції і маркувати спеціальним чином товар, як це роблять виробники міцного алкоголю.

Кабмін наприкінці травня подав у парламент законопроект №2971, який передбачає виключення пива з переліку проходження всіх цих спецпроцедур. Поки законопроект не пройшов навіть першого читання. Якщо він не буде прийнятий, підписаний Президентом і опублікований, то все пиво необхідно буде зняти з полиць, так як воно опиниться поза законом, зазначив один з учасників ринку.

Згідно з законопроектом Мінфіну, ставка акцизного податку на спирт може бути збільшена з 70,53 грн/1 л 100%-ного спирту до 89,36 грн (+26,7%). Навантаження на виробників кріплених вин підвищиться на 26,8% до 4,54 грн/1л. Традиційно залишаться незмінними ставки на натуральні виноградні вина.

Щорічне підвищення ставки акцизного податку на 5% може приносити реальне збільшення надходжень до бюджету, сказав голова асоціації “Укргорілка” Володимир Остапюк. Зростання ставок на 10% і, тим більше, 20% несе в собі зворотний ефект.

“Україна сьогодні має найнижчий коефіцієнт віддачі від підвищення ставок акцизу і, тим не менше, наші законотворці продовжують сподіватися. Індексація ставки на 26% – це черговий удар по легальним виробникам”, – підкреслив Остапюк.

Реальним фактором, який дійсно дозволить збільшити надходження в казну, може стати боротьба з нелегальним ринком, який недоплачує мільярди гривень податків. Частка тіньового ринку алкоголю зараз становить близько 40%. Тому учасники ринку досить активно просять уряд внести зміни у свою постанову №957 і переглянути мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни (МРЦ) на алкоголь.

Після перегляду, до 30 серпня МРЦ може скласти 49,90 грн (зараз 39,90 грн), а з 1 вересня – 54,90 грн. За даними виробників, відповідний проект поправок завтра має бути розглянутий на засіданні уряду.

За підрахунками одного з учасників ринку, після індексації акцизів і виходячи з МРЦ 54,90 грн, в роздробі 0,5 л горілки буде коштувати близько 62 грн – за умови збереження курсу гривні. На цю ціну ще нараховується також і 5% роздрібного акцизу. З його обліком, ціна міцного алкоголю складе понад 65 грн/0,5 л. В середньоціновому сегменті – 70-75 грн.

Для виробників тютюнових виробів ставку запропоновано проіндексувати на 26,7%. Специфічна складова акцизу на сигарети з фільтром і без може скласти 288,03 грн/1 тис. шт (зараз – 227,33 грн). Адвалор залишається колишнім – 12%.

“Ставки акцизу, запропоновані Мінфіном, на 74% вище ставок грудня 2013 року. Це дуже різке зростання, що не враховує ні динаміку ринку,ні рівень ставок на сусідніх ринках”, – сказав менеджер з питань фіскального регулювання Олексій Калініченко.

Компанія пропонує збалансувати інтереси держави, споживачів та виробників шляхом індексації специфічної ставки на 8-10%, відмовившись від місцевого застосування 5% акцизу. Такий підхід дозволить збільшити реальні надходження в бюджет на 2 млрд грн, вважає Калініченко.

Також, на його думку, держава може зменшити залежність акцизних надходжень від цінової політики виробників поетапним зменшенням відсоткового (адвалорного) акцизу. Тим більше, що ЄС не висуває жодних вимог до рівня цієї складової податку. Але такий підхід підтримують не всі виробники сигарет.

Учасники ринку впевнені, що запропонований Мінфіном підхід не є системним. У роки, коли інфляція була низькою, дана норма Податкового кодексу не застосовувалася. Макроекономічні показники, зазначені в експертному висновку до законопроекту, розраховувалися в серпні 2014 року, вони втратили актуальність і кілька разів переглядалися.

“За останні 12 місяців рівень інфляції перевищив 60%, а в умовах існування в країні фактично галопуючої інфляції застосування даної норми Податкового кодексу є необґрунтованим”, – заявив нам один з тютюнових виробників.

Також бізнесу незрозуміло, яким чином цей підхід узгоджується з процесом роботи щодо податкової реформи. За розрахунками галузі, вартість преміального сегмента в умовах застосування даної індексації зросте на 1,8 грн, середній – на 2 грн, а безфильтровый – на 2,10 грн.

Мінфін оцінює додаткові надходження до зведеного бюджету від проведення індексації на рівні 10 млрд грн. Але у відомстві визнають, що, швидше за все, законопроект не пройде Кабмін. А Мінфін насправді не наполягає на перегляді ставок, а всього лише виконував норми законодавства.

“Щоб він не пішов на Кабмін, ми вирішили зустрітися і поговорити з учасниками ринку, профільними міністерствами та членами парламентського податкового комітету. Сьогоднішні умови і умови рік тому абсолютно різні і такий перегляд може сильно вдарити по галузях і споживачам”, – резюмувало наше джерело в Мінфіні.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

your ad here

Українці частіше користуються приватною медициною попри ціну

клініки

Українці стали частіше користуватися приватною медициною, через невдоволення якістю обслуговування в державних медустановах.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного його організацією. Згідно ним, всього в державному секторі якістю лікування залишилися задоволені 64%, а якістю обслуговування – 56% опитаних. При цьому 87% респондентів, які обслуговувалися в приватному секторі, задоволені якістю лікування та обслуговування.

У першу чергу, пацієнтів не влаштовує відсутність в держустановах базових умов для проведення лікування: лабораторій, медикаментів, обладнання, комфортних палат, а також неувага з боку персоналу та лікарів. Головна претензія до приватної медицини – її висока вартість (її назвали 35% опитаних).

Але тут людей втішити нічим – послуги недержавних медустанов продовжують дорожчати: позначилося зростання курсу інвалюти, що має прямий вплив на ціни препаратів та обладнання.

«Розцінки на послуги приватних клінік за рік збільшилися приблизно на 30%», – розповів директор з розвитку приватної клініки Олександр Шевченко.

Наприклад, консультація фахівця в приватній клініці сьогодні обійдеться від 200 до 2500 грн (залежно від медустанови, спеціалізації лікаря та його статусу), виклик «швидкої» – не менш 800-900 грн, одноденне перебування в стаціонарі (без оперативного лікування) – від 1 тис. до 4 тис. грн. Вартість комплексного обстеження досягає 15 тис. грн.

«Якщо на початку 2014 року консультація вузького спеціаліста коштувала 355 грн, то зараз вже 417 грн», – розповіла директор департаменту по роботі зі страховими компаніями приватної клініки Юлія Гудова.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

your ad here

Євросоюз активізує свої дії в сфері боротьби з відмиванням грошей

ЄС

ЄС проводить активну політику в сфері боротьби з відмиванням грошей. До 26 червня в силу вступить серія реформ, покликаних посилити регулювання у цій сфері.

З моменту проведення реформ у країн Євросоюзу буде два роки на зміну державного законодавства відповідно до норм, що містяться у Четвертій директиві проти відмивання грошей.

Директива застосовується до цілого ряду підприємств, банків та інших фінансових установ, аудиторів і бухгалтерів. Правила також повинні бути дотримані якими іншими видами підприємств, що беруть участь у створенні або отриманні готівкових платежів за товари на суму не менше 10 тис. євро, незалежно від кількості угод.

Разом з новими реформами набуде чинності оновлений режим перевірки клієнтів. Також у всіх компаній, що працюють з фінансами, з’явиться обов’язок повідомляти про підозрілі операції та здійснювати облік платежів. Відповідно до правил, в компаніях повинен бути встановлений внутрішній контроль з метою боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням терористичної діяльності.

Крім того, країни ЄС повинні встановити регістри для фіксації кінцевих власників бізнесу, включаючи ім’я, місяць і рік народження, громадянство, прописку та детальну інформацію про власність. Регістри будуть доступні влади в кожній країні, а також фінустановам і журналістам, ведучим спеціалізовані розслідування, які зможуть довести законність інтересу до цих даних.

Цей захід дозволить забезпечити більшу прозорість у фінансових операціях і ускладнить маскування діяльності з відмивання грошей.

Найбільш серйозні фінансові санкції, які можуть стягуватися за невиконання нової директиви, складають більше €5 млн. Або 10% від річного обороту бізнесу.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

your ad here

Російські зайди не експлуатували ЗАлК, але хочуть його повернути

ЗАлК

Компанія РусАл планує відстоювати в судах своє право на контрольний пакет акцій ПАТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат». Про це повідомили в прес-службі компанії.

«Компанія є добросовісним набувачем акцій і буде відстоювати свої права в міжнародних судах», – заявили в компанії.

Як наголошується, в даний час виробничі потужності ЗАлКу знаходяться в режимі консервації.

Комбінат навесні 2011 року припинив випуск первинного алюмінію через його збитковість через високі тарифи на електроенергію. На комбінаті було налагоджено виробництво алюмінієвої катанки для проводів в обсязі близько 1,5 тис.тонн на місяць з привізної російської сировини.

«Проте до літа 2014 виробництво алюмінієвої катанки на комбінаті втратило економічний сенс, оскільки у зв’язку із зростанням тарифів на газ, електроенергію, а також витрат на транспортні вантажоперевезення і митне оформлення сировини виробнича собівартість катанки на ЗАлК зросла і в три рази стала перевищувати показник аналогічної продукції російських підприємств», – відзначили в компанії.

Нагадаємо, контрольний пакет акцій ЗаЛК повернений на рахунок ФДМ.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

your ad here