Нацбанк послабив офіційний курс гривні більш ніж на 20 копійок

Нацбанк послабив офіційний курс гривні більш ніж на 20 копійок. Нацбанк прискорив наближення офіційного курсу гривні до ринкового і в п’ятницю з 14:00 знизив офіційний курс до нового історичного мінімуму 16,1578 гривень за долар.

Попередній історичний мінімум гривні був зафіксований напередодні на рівні 15,9543, а перед цим – 27 січня на рівні 15,8995 і 17 січня на рівні 15,87643 грн/$1.

Крім того, Нацбанк у п’ятницю також опустив до 16,0072 грн/$1 курс гривні на валютному аукціоні з продажу $3 млн, що стало найнижчим курсом нацвалюти на цих аукціонах з моменту початку їхнього проведення в кінці минулого року.

Як повідомлялося, з осені минулого року, після введення адміністративних обмежень на валютному ринку, офіційний курс гривні розійшовся з її курсом на готівковому та міжбанківському валютному ринку. На початку цього року розрив між курсами збільшився з 1-1,5 грн/$1 до 4 грн/$1 і більше.

Наразі, за даними банків і валютообмінних пунктів, курс гривні на ринку становить від 18 грн/$1 при внутрішніх операціях між клієнтами одного банку до 20,5-21 грн/$1 на готівковому та міжбанківському валютному ринку і при обмінних операціях з використанням банківських карток. Відмінність цих реальних курсів від тих, які банки подають в систему Нацбанку, як правило, досягається за рахунок введення додаткових комісійних або інших хитрощів.

НБУ заявляв, що стурбований цією проблемою багатьох курсів в країні і має намір поступово її вирішити, однак зазначав, що повністю позбутися її можна буде лише у разі відмови від адміністративних обмежень.

напишіть коментар: