Monthly: January 2015

Кримські реалії з обшуками фсб: вкрадені гроші, перевернуті меблі, розкриті підлоги, зламані сходинки

Обшук у будинку заступника голови Меджлісу, який тривав більше 9 годин, завершився. На даний момент в будинку знаходяться друзі, сусіди та близькі сім’ї Чийгоза. Після обшуку будинок залишився в розгромленому стані: перевернуті речі, меблі, розкриті підлоги, зламані сходинки.

Дружина Чийгоза – Ельміра Аблялімова весь цей час перебувала в будинку одна, нікого з рідних більше не пустили. За її словами, в результаті обшуку нічого не знайшли, крім мисливського патрона, про походження якого вона нічого не знає.

Також, за словами Аблялімова, було вилучено 2 тисячі доларів і 100 євро особистих заощаджень, крім того: сувенірні монети, які дарувалися під час поїздок в Татарстан, а також вся комп’ютерна техніка та особисті телефони.

Сама Аблялімова перебуває у вкрай пригніченому моральному стані. За її словами, в ході обшуку вона постійно піддавалася словесним образам з боку російських силовиків.

Правоохоронці поки не коментують ситуацію.

30 січня з ранку в будинку заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза в Бахчисараї силовики проводять обшук. Будинок оточений ОМОНом, всередину нікого не пускають.

Слідчі заходи проводилися в рамках кримінальної справи за ч. 1 ст. 212 («організація масових заворушень») Кримінального кодексу Російської Федерації.

Ахтем Чийгоз був затриманий у четвер, 29 січня. Як заявив офіційний представник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін, Чийгоз затримано «за підозрою в організації та участі в масових заворушеннях».

your ad here

Навіть без Путіна росія не буде демократичною державою, бо населена дикими племенами

Під час цьогорічного саміту в Давосі, президент Порошенко заявив, що “Росія має бути членом Європи. Так буде сформована абсолютно нова система безпеки у світі”.

Очевидно, йшлося про входження Російської Федерації до складу Європейського Союзу. Невідомо, чи таке стратегічне бачення є власною, визрілою після довгих роздумів, ідеєю президента. Чи черговим зразком письменницької творчості його майстерного спічрайтера. Але, можемо не сумніватися, що подібні ідеї в Україні сприймаються, як природні не лише працівниками великої білої офісної будівлі на Банковій. Адже багато жителів України досі міркують, що варто змінити Путіна в Кремлі на більш демократичного та ліберального керманича, як одразу вирішаться проблеми з окупацією Криму та Донбасу. А там вже й можна без проблем об’єднатися із “братнім російським народом” у “спільній європейській сім’ї”.

Чи мають такі мрії якийсь стосунок до реальності? Припустімо, що справді, після падіння путінського режиму, до влади в РФ прийдуть не якісь там радикальні імпер-шовіністи, а симпатичні нашому офісному планктону ліберальні демократи. Як вони себе поведуть? По-перше, цю ситуацію легко змоделювати, пригадавши не таку вже й далеку історію Росії.

У 1991 році до влади в Кремлі прийшов президент-демократ Борис Єльцин разом із командою молодих лібералів (Собчак, Гайдар, Чубайс, Шахрай та інші). Нову російську владу радо вітали у країнах демократичного Заходу. Радо вітали її й українські ліберали та націонал-демократи. Але не пройшло й року, як ця влада продовжила традиційну загарбницьку політику стосовно колишніх “союзних республік”. Розпочалася російська агресія на територію Грузії, де Єльцин підтримав так званих “сепаратистів” в Південній Осетії та Абхазії.
Демократична російська влада посилала “добровольців” та “казаків” (дуже часто це були банальні кримінальники, яких достроково звільнили з тюрем) воювати проти Молдови у Придністров’я. А коли у них там виникали проблеми, то у хід вступала регулярна російська 14-та армія на чолі з генералом Лебедем.

Саме демократична російська влада санкціонувала криваве придушення боротьби чеченського народу за свою незалежність. Зрештою, ми, українці, повинні добре пам’ятати, коли саме Україна була позбавлена права успадкувати радянський Чорноморський флот і коли, зі згоди “цивілізованого світу”, на догоду Москві нашу країну було позбавлено права мати ядерну зброю.

І це ключовий момент у разі приходу до влади новітніх “єльциних”, того ж Навального чи Ходорковського, Російська Федерація продовжить свою зовнішню імперіалістичну та внутрішню централізаторську політику. І навряд чи ми зможемо повернути свої права на Крим та Донбас у повному обсязі за правління цих демократичних керманичів. Бо західний світ вже не буде сприймати нову ліберальну російську владу вороже. Повториться та сама ситуація, що й у часи Єльцина.

Ще більше проблем матиме Україна в разі гіпотетичного вступу Російської Федерації до Євросоюзу. Так вже склалося, що в рамках Європейського Союзу більший вплив мають економічно потужні держави так званої “Старої Європи” – Німеччина та Франція, насамперед. Ці країни диктують свою волю меншим і слабшим державам на Сході та Півдні ЄС. І саме еліти Франції та Німеччини найбільш схильні до пошуку компромісу та мирного вирішення проблеми навіть із нинішнім, деспотичним російським режимом в українському питанні.

Уявімо собі, що до влади в Кремлі прийдуть “ліберали”, а Російська Федерація увійде до складу ЄС. Російська влада разом із союзними елітами Франції та Німеччини отримає небачений вплив на визначення європейської політики. І, відповідно, Україна, в рамках Євросоюзу, опиниться під не меншим, якщо не більшим, російським тиском, ніж у рамках так званого СНД. Чи воно потрібно українцям?

Може українському офісному планктону, а заодно вітчизняним політикам та журналістам, варто перестати зачаровуватися російською ліберальною опозицією? Може досить жити у інформаційному світі “Слона”, “Сноба”, “Медузи”, “Еха Москви” та “Дождя”?

Україні варто усвідомити власний геополітичний інтерес. І мати власні амбіції у переформатуванні пострадянського простору. І жодні добрі європейці зі своїми цінностями не для продажу чи російські ліберали нам, українцям, у реалізації цих амбіцій не допоможуть.

your ad here

Служба безпеки України заявляє про затримання російського танкіста в Луганській області

Служба безпеки України заявляє про затримання російського танкіста в Луганській області.

«Громадянин Росії Гаджієв, 1973 року народження, уродженець і житель селища Левокумське Левокумського району Ставропольського краю Росії, у складі незаконних збройних формувань терористичної організації «ЛНР» брав участь у бойових діях проти українських військових підрозділів», – йдеться в повідомленні прес-центру СБУ.

Служба безпеки також опублікувала відео, на якому затриманий заявляє, що у грудні 2014 року його затримала поліція в Ростові-на-Дону за крадіжку автомобіля, а пізніше запропонувала йому звільнення від кримінальної відповідальності при згоді на участь у ремонті бронетехніки так званої «Новоросії» на території Луганської області.

Затриманий також повідомив, що разом з ним на такі умови погодилися ще 22 людей.

Тривають оперативно-слідчі дії, заявили в СБУ.

НАТО і Київ заявляють, що Москва посилає війська і зброю на допомогу бойовикам на Донбасі. Росія це заперечує.

your ad here

Нацбанк послабив офіційний курс гривні більш ніж на 20 копійок

Нацбанк послабив офіційний курс гривні більш ніж на 20 копійок. Нацбанк прискорив наближення офіційного курсу гривні до ринкового і в п’ятницю з 14:00 знизив офіційний курс до нового історичного мінімуму 16,1578 гривень за долар.

Попередній історичний мінімум гривні був зафіксований напередодні на рівні 15,9543, а перед цим – 27 січня на рівні 15,8995 і 17 січня на рівні 15,87643 грн/$1.

Крім того, Нацбанк у п’ятницю також опустив до 16,0072 грн/$1 курс гривні на валютному аукціоні з продажу $3 млн, що стало найнижчим курсом нацвалюти на цих аукціонах з моменту початку їхнього проведення в кінці минулого року.

Як повідомлялося, з осені минулого року, після введення адміністративних обмежень на валютному ринку, офіційний курс гривні розійшовся з її курсом на готівковому та міжбанківському валютному ринку. На початку цього року розрив між курсами збільшився з 1-1,5 грн/$1 до 4 грн/$1 і більше.

Наразі, за даними банків і валютообмінних пунктів, курс гривні на ринку становить від 18 грн/$1 при внутрішніх операціях між клієнтами одного банку до 20,5-21 грн/$1 на готівковому та міжбанківському валютному ринку і при обмінних операціях з використанням банківських карток. Відмінність цих реальних курсів від тих, які банки подають в систему Нацбанку, як правило, досягається за рахунок введення додаткових комісійних або інших хитрощів.

НБУ заявляв, що стурбований цією проблемою багатьох курсів в країні і має намір поступово її вирішити, однак зазначав, що повністю позбутися її можна буде лише у разі відмови від адміністративних обмежень.

your ad here